fbpx

Business is concerned about unlawful inspections of ships in seaports

09/ 07/ 2019

Європейська Бізнес Асоціація в чергове занепокоєна діями екологічних інспекторів та ситуацією з перевірками суден у морських портах України, незважаючи на прийняту в квітні цього року постанову КМУ №367 про скасування контролю ізольованого баласту – до прийняття відповідних порядків.

Адже, згідно з вказаним рішенням Уряду, перевірки суден у морських портах на сьогодні заборонені.

Проте, на практиці компанії-члени Асоціації майже кожного тижня повідомляють про випадки її порушення – спроби екологічних інспекторів отримати від судновласників штраф за «забруднення» акваторії морського порту.

Ярина Скороход Координатор Логістичного комітету Європейської Бізнес Асоціації
Бізнес стурбований такими діями, адже не зрозуміло, якими законодавчими нормами регулюються такі перевірки та накладення штрафів. Насамперед це відображається на веденні бізнесу, адже матеріальні збитки у вигляді недоотриманого ВВП і доходів (як держави, так і бізнесу), за деякими оцінками, досягають 200 млн доларів щороку. Крім того, дана проблематика є добре відомою міжнародним партнерам, страховим клубам, виданням, і це все наносить непрямі збитки інвестиційній привабливості нашої країни та негативно впливає на її імідж як морської держави.

Європейська Бізнес Асоціація звертається до Прем’єр-міністра України, Володимира Гройсмана та Уряду з проханням звернути увагу на дану ситуацію та взяти на контроль дотримання законодавства України у морських портах.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks
0 Shares

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: