fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

НБУ скасовує обмеження на транскордонні платежі за деякими кредитами від нерезидентів

21/ 06/ 2023
  Основні зміни З 16 червня 2023 року українським позичальникам дозволено здійснювати транскордонні платежі з України за кордон для погашення та обслуговування деяких міжнародних кредитів (позик), залучених від іноземних кредиторів. Це стосується кредитів (позик), які: повністю або частково забезпечені гарантією або порукою міжнародної фінансової організації (МФО); були надані за участю (i) іноземного експортно-кредитного агентства, (ii) іноземної держави через уповноважену нею особу або (iii) іноземної юридичної особи, що належить іноземній державі чи іноземному банку (за умови, що іноземна держава є учасником (акціонером) цього банку). Такі платежі можуть бути здійснені не раніше дати, передбаченої у відповідному кредитному договорі (договорі позики). Крім цього, Національний банк України (НБУ) встановив пряму заборону на внесення будь-яких змін до чинних кредитних договорів (договорів позики), які скорочують строки виконання резидентом-позичальником боргових зобов’язань перед нерезидентом за такими договорами. Довідкова інформація  У травні 2022 року НБУ дозволив українським резидентам здійснювати платежі з України за кордон за договорами купівлі-продажу товарів, укладеними з нерезидентами, за умови, що такі договори фінансуються за рахунок кредиту (позики) від МФО або субкредиту від держави України, для фінансування якого держава залучила кредит (позику) від МФО. Слід зазначити, що з моменту введення в Україні воєнного стану в лютому 2022 року обмежень на здійснення платежів з України за кордон за кредитами, наданими МФО, запроваджено не було. Передумови Зазначені зміни відбулися на тлі воєнного стану, який діє на території України з 24 лютого 2022 року. Його запровадження призвело до посилення валютного контролю та встановлення суттєвих обмежень щодо відтоку капіталу. І хоча згадані вище зміни є позитивною подією, в цілому режим валютного контролю в Україні залишається значно обмеженим, а операції, які прямо не дозволені НБУ, – забороненими протягом періоду воєнного стану або до їхнього скасування НБУ. Для отримання додаткової інформації та обговорення того, як зазначена вище інформація може вплинути на вас, будь ласка, зверніться до своїх контактних осіб в Baker McKenzie. Контакти Сергій Чорний​ Керуючий партнер Baker McKenzie Богдан Дякович Юрист Baker McKenzie Поліна Коротка Молодша юристка Baker McKenzie

Основні зміни

З 16 червня 2023 року українським позичальникам дозволено здійснювати транскордонні платежі з України за кордон для погашення та обслуговування деяких міжнародних кредитів (позик), залучених від іноземних кредиторів. Це стосується кредитів (позик), які:

  • повністю або частково забезпечені гарантією або порукою міжнародної фінансової організації (МФО);
  • були надані за участю (i) іноземного експортно-кредитного агентства, (ii) іноземної держави через уповноважену нею особу або (iii) іноземної юридичної особи, що належить іноземній державі чи іноземному банку (за умови, що іноземна держава є учасником (акціонером) цього банку).

Такі платежі можуть бути здійснені не раніше дати, передбаченої у відповідному кредитному договорі (договорі позики). Крім цього, Національний банк України (НБУ) встановив пряму заборону на внесення будь-яких змін до чинних кредитних договорів (договорів позики), які скорочують строки виконання резидентом-позичальником боргових зобов’язань перед нерезидентом за такими договорами.

Довідкова інформація 

У травні 2022 року НБУ дозволив українським резидентам здійснювати платежі з України за кордон за договорами купівлі-продажу товарів, укладеними з нерезидентами, за умови, що такі договори фінансуються за рахунок кредиту (позики) від МФО або субкредиту від держави України, для фінансування якого держава залучила кредит (позику) від МФО. Слід зазначити, що з моменту введення в Україні воєнного стану в лютому 2022 року обмежень на здійснення платежів з України за кордон за кредитами, наданими МФО, запроваджено не було.

Передумови

Зазначені зміни відбулися на тлі воєнного стану, який діє на території України з 24 лютого 2022 року. Його запровадження призвело до посилення валютного контролю та встановлення суттєвих обмежень щодо відтоку капіталу. І хоча згадані вище зміни є позитивною подією, в цілому режим валютного контролю в Україні залишається значно обмеженим, а операції, які прямо не дозволені НБУ, – забороненими протягом періоду воєнного стану або до їхнього скасування НБУ.

Для отримання додаткової інформації та обговорення того, як зазначена вище інформація може вплинути на вас, будь ласка, зверніться до своїх контактних осіб в Baker McKenzie.

Контакти

Сергій Чорний​
Керуючий партнер Baker McKenzie

Богдан Дякович
Юрист Baker McKenzie

Поліна Коротка
Молодша юристка Baker McKenzie

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: