fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Виконавча директорка Підкомітету клінічних досліджень долучилась до конференції «Інноваційні технології у клінічних дослідженнях»

17/ 05/ 2024
  Науково-практична конференція «Інноваційні технології у клінічних дослідженнях», що відбулася 10 травня у Кропивницькому, стала майданчиком для висвітлення важливої теми відновлення нових міжнародних клінічних досліджень в Україні. Запрошена у якості спікера виконавча директорка Підкомітету клінічних досліджень Європейської Бізнес Асоціації Ірина Магдік підкреслила, що лише спільною роботою експертів Європейської Бізнес Асоціації (ЕВА), Державного експертного Центра (ДЕЦ), Міністерства охорони здоровя (МОЗ), Верховної Ради України (ВРУ), дослідників та інших зацікавлених сторін можна відновити міжнародні клінічні дослідження (КД) в умовах поточних реалій. Хоч повномасштабна війна, розв’язана рф проти України, позначилася негативно на галузі клінічних досліджень, інфраструктура КД в Україні продемонструвала свою гнучкість та ефективність. Незважаючи на складнощі, активні КД в країні продовжуються і спостерігається позитивний тренд у залученні нових дослідницьких центрів та затвердження й початок нових досліджень, про що свідчать дані ДЕЦ у звітах щодо стану КД в Україні, зокрема у І кварталі 2024 року кількість заяв на проведення КД збільшилась майже у 2 рази у порівнянні з І кварталом 2023 (14 і 8 відповідно). Відповідно до останнього звіту жодного КД, або набору нових пацієнтів у поточному році не було призупинено. Під час виступу пані Ірина зауважила, що для збереження конкурентоспроможності України у сфері КД важливо, серед іншого, працювати над скороченням та дотриманням строків затвердження та початку проведення клінічних досліджень, подальшим впровадженням цифровізації та інноваційних методів проведення КД, збереженням якості проведення досліджень та захисту пацієнтів - це лише деякі з аспектів, які сприятимуть реалізації потенціалу та повернуть увагу міжнародних спонсорів до України в поточних умовах. Наразі дуже важливим є демонстрація спроможності проводити дослідження на високому рівні та підтримувати відповідну якість їх проведення. GCP аудити, які проводить ДЕЦ, є одним з інструментів для підтвердження якості. Підкомітет КД ЕВА продовжує активну роботу над покращенням регуляторного середовища для сфери КД на шляху до євроінтеграції. Тісна співпраця та підтримка всіх зацікавлених сторін є ключем до успіху у відновленні КД в Україні.
01/

Науково-практична конференція «Інноваційні технології у клінічних дослідженнях», що відбулася 10 травня у Кропивницькому, стала майданчиком для висвітлення важливої теми відновлення нових міжнародних клінічних досліджень в Україні. Запрошена у якості спікера виконавча директорка Підкомітету клінічних досліджень Європейської Бізнес Асоціації Ірина Магдік підкреслила, що лише спільною роботою експертів Європейської Бізнес Асоціації (ЕВА), Державного експертного Центра (ДЕЦ), Міністерства охорони здоров’я (МОЗ), Верховної Ради України (ВРУ), дослідників та інших зацікавлених сторін можна відновити міжнародні клінічні дослідження (КД) в умовах поточних реалій.

Хоч повномасштабна війна, розв’язана рф проти України, позначилася негативно на галузі клінічних досліджень, інфраструктура КД в Україні продемонструвала свою гнучкість та ефективність. Незважаючи на складнощі, активні КД в країні продовжуються і спостерігається позитивний тренд у залученні нових дослідницьких центрів та затвердження й початок нових досліджень, про що свідчать дані ДЕЦ у звітах щодо стану КД в Україні, зокрема у І кварталі 2024 року кількість заяв на проведення КД збільшилась майже у 2 рази у порівнянні з І кварталом 2023 (14 і 8 відповідно). Відповідно до останнього звіту жодного КД, або набору нових пацієнтів у поточному році не було призупинено.

Під час виступу пані Ірина зауважила, що для збереження конкурентоспроможності України у сфері КД важливо, серед іншого, працювати над скороченням та дотриманням строків затвердження та початку проведення клінічних досліджень, подальшим впровадженням цифровізації та інноваційних методів проведення КД, збереженням якості проведення досліджень та захисту пацієнтів – це лише деякі з аспектів, які сприятимуть реалізації потенціалу та повернуть увагу міжнародних спонсорів до України в поточних умовах. Наразі дуже важливим є демонстрація спроможності проводити дослідження на високому рівні та підтримувати відповідну якість їх проведення. GCP аудити, які проводить ДЕЦ, є одним з інструментів для підтвердження якості.

Підкомітет КД ЕВА продовжує активну роботу над покращенням регуляторного середовища для сфери КД на шляху до євроінтеграції. Тісна співпраця та підтримка всіх зацікавлених сторін є ключем до успіху у відновленні КД в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: