fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес вітає рішення щодо збільшення ліміту експорту української електроенергії

29/ 02/ 2024
  Бізнес-спільнота Європейської Бізнес Асоціації вітає рішення Європейського енергооб’єднання ENTSO-E  з 1 березня збільшити максимальний ліміт експорту української електроенергії з України та Молдови в країни ЄС до 550 МВт на годину. Його прийняття –  важливе свідчення, що не зважаючи на постійні атаки на енергетичну інфраструктуру, боргові проблеми в галузі, українська енергосистема продовжує стало функціонувати в надзвичайних умовах. Більше того, такі кроки з підвищення рівню експорту електроенергії сприятимуть збільшенню обсягу надходжень валютної виручки, що є вкрай необхідною для підтримки економіки України. Експерти Асоціації наголошують, що для представників ЄС найбільш цікавим є експорт екологічно чистої «зеленої» електроенергії. Саме тому, дуже важливо враховувати, що галузь відновлюваної енергетики в Україні потребує  максимальної підтримки, зокрема щодо вирішення  фінансових проблем. Однією з таких проблем можна назвати з розрахунками у секторі «зеленої» енергетики. Попри те, що ситуація з розрахунками минулого року покращилась, загальна сума боргу держави перед «зеленою» генерацією все ще складає майже 24 млрд гривень (без ПДВ).  Окрім того, в Україні залишається вкрай необхідним питання повноцінного запуску механізму обігу гарантій походження електричної енергії. Тож, сподіваюсь, дані питання цього року буде врегульовано. Асоціація ж підтримує дії спрямовані на розвиток енергетичного сектору України та підвищення рівня його інвестиційної привабливості і, водночас, засвідчує готовність своїх експертів надавати аналітику та пропозиції для внесення відповідних змін у законодавство країни.

Бізнес-спільнота Європейської Бізнес Асоціації вітає рішення Європейського енергооб’єднання ENTSO-E  з 1 березня збільшити максимальний ліміт експорту української електроенергії з України та Молдови в країни ЄС до 550 МВт на годину.

Його прийняття –  важливе свідчення, що не зважаючи на постійні атаки на енергетичну інфраструктуру, боргові проблеми в галузі, українська енергосистема продовжує стало функціонувати в надзвичайних умовах. Більше того, такі кроки з підвищення рівню експорту електроенергії сприятимуть збільшенню обсягу надходжень валютної виручки, що є вкрай необхідною для підтримки економіки України.

Експерти Асоціації наголошують, що для представників ЄС найбільш цікавим є експорт екологічно чистої «зеленої» електроенергії. Саме тому, дуже важливо враховувати, що галузь відновлюваної енергетики в Україні потребує  максимальної підтримки, зокрема щодо вирішення  фінансових проблем. Однією з таких проблем можна назвати з розрахунками у секторі «зеленої» енергетики. Попри те, що ситуація з розрахунками минулого року покращилась, загальна сума боргу держави перед «зеленою» генерацією все ще складає майже 24 млрд гривень (без ПДВ).  Окрім того, в Україні залишається вкрай необхідним питання повноцінного запуску механізму обігу гарантій походження електричної енергії. Тож, сподіваюсь, дані питання цього року буде врегульовано.

Асоціація ж підтримує дії спрямовані на розвиток енергетичного сектору України та підвищення рівня його інвестиційної привабливості і, водночас, засвідчує готовність своїх експертів надавати аналітику та пропозиції для внесення відповідних змін у законодавство країни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: