fbpx

Business calls to finally put a point in the issue of Accounting books of settlement operations

13/ 02/ 2019

Європейська Бізнес Асоціація вкотре наголошує на необхідності скасування рудиментних норм законодавства, які спричиняють додатковий тиск на чесний бізнес. Питання необхідності зменшення фінансових санкцій за порушення застарілих норм з регулювання обігу готівки (касової дисципліни) неодноразово піднімалось і на зустрічах бізнес-спільноти та керівництва країни. Крім того, про відміну обов’язкового ведення книги ОРО (КОРО) або ж її повне скасування неодноразово наголошували і в Міністерстві фінансів та КМУ ще минулого року.

Однак, перший крок, здійснений ще минулого року Мінфіном, а саме: прийняття Наказу від 20.09.2018 р. № 773 та внесення відповідних змін до Порядку реєстрації КОРО, не був продовжений наступними логічними кроками – досі так і не відбулось приведення у відповідність інших нормативно правових актів та скасування штрафів.

Варто зазначити, що самі штрафи за порушення норм з регулювання обігу готівки, які передбачені Указом Президента ще 1995 року, є досить високими. Так, за неточності ведення КОРО щодо оприбуткування готівки штраф становить 5-кратний розмір неоприбуткованої суми.

Також Постанова НБУ №148 щодо ведення касових операцій все ще передбачає ведення КОРО, органи ДФС досі проводять перевірки повноти оприбуткування готівки в касах підприємств та застосовують величезні штрафи за виявлені ніби-то помилки при веденні КОРО. При цьому, компанії використовують касові апарати (РРО) та в онлайні режимі направляють звіти в базу даних ДФС по кожному чеку.

Наталія Артемчук Координатор Податкового комітету
Скасування обов’язкового ведення КОРО на сьогодні фактично не відбулось. Адже, штрафи за її ведення існують. ДФС досі не реєструє належним чином звернення компаній про відмову від ведення КОРО. Нещодавно був випадок накладення штрафу на компанію на суму в кілька мільйонів гривень. В час, коли існують електронна податкова звітність, центральна база даних ДФС, електронні сервіси фіскальної служби – паперове звітування має поступово відходити у минуле. Але складається враження, що влада не дуже охоче відпускає ці рудиментні норми.

Тож дуже важливо дерегуляцію здійснювати системно. Минулого року бізнес спільнота разом з Міністерством фінансів та НБУ підготували проект закону про скасування Указу Президента (яким встановлені штрафи). Проте, шкода, що цей проект так і не вийшов з коридорів Мінфіну. Але вже на початку цього року у ВРУ з’явився аналогічний законопроект №9451, що ще раз підтверджує нагальність потреби бізнесу скасувати непомірно величезні штрафи.

Європейська Бізнес Асоціації закликає Верховну Раду України звернути увагу на законопроект №9451 та розглянути можливість врахування узгоджених позицій, які були підготовані Міністерством фінансів, НБУ та бізнес-спільнотою минулого року.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Add comment

E-mail is already registered on the site. Please use the Login form or enter another.

You entered an incorrect username or password

Sorry, you must be logged in to post a comment.
Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks
0 Shares

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: