fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

В країні створено платформу з інформацією про кожен етап реалізації проєктів відновлення

19/ 05/ 2023
  Цього тижня представники Комітету з питань відновлення України Європейської Бізнес Асоціації мали зустріч із заступником з питань цифрового розвитку голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Романом Комендант. Так, нещодавно агентством було опубліковано інформацію про початок роботи комунікаційної платформи електронної екосистеми DREAM (Digital Reconstruction Ecosystem for Accountable Management), яка зможе зібрати у відкритому доступі інформацію про кожен етап реалізації проєктів відновлення. Зокрема, там можна буде отримати інформацію не лише щодо об’єктів по яким іде відновлення, а й про будівництво нових об’єктів, наприклад шкіл або садочків в тих регіонах України, куди переїхало багато внутрішньо переміщених осіб у зв’язку з військовими діями, і де відповідно зросла потреба в таких об’єктах інфраструктури. Бізнес було поінформовано, що наразі на платформі знаходиться близько 500 проєктів. Загалом же ідея полягає в тому, щоб публікувати на платформі інформацію про абсолютно всі проєкти по відновленню країни та відбудові, а не лише об’єкти інфраструктури та з відновлення житла. Наразі розроблена і відповідна постанова КМУ №1266, яка регулюватиме дане питання. Координація процесу відновлення відбуватиметься на регіональній основі. Так, у агентства є та будуть створюватись відповідні регіональні підрозділи, власне, які і будуть змовниками послуг з відновлення. Водночас, відповідні органи місцевого самоврядування можуть або передавати Агентству права та обов’язки замовника, або виконувати ці роботи самостійно через підрядників. Наразі в Україні є принаймні три онлайн-ресурси, що збирають інформацію про пошкоджене майно: Єдиний портал державних послуг Дія, WarCrimes.gov.ua та проєкт «Росія заплатить» (damaged.in.ua). Водночас, представники бізнесу зацікавлені, щоб на платформі DREM була зібрана максимально повна інформація про всі об’єкти. Більше того, інформація про всі відкриті тендери, інвестиційні можливості в країні, тощо. Агентством було повідомлено, що наразі такий функціонал розглядається тож домовились в подальшому співпрацювати по цьому напрямку – адже і в Асоціації є створена Інвестиційна карта в розрізі регіонів України, яка представляє інвестиційні проєкти, що є в тому чи іншому регіоні країни. Наостанок мова йшла про те, що нещодавно було анонсовано Державну програму допомоги у відновленні житла «єВідновлення» для ремонту пошкодженого житла. За цією програмою придбання товарів для ремонту житла можливе через компанії-учасники Програми. Зі свого боку, бізнес може долучитись до цієї програми звернувшись до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. Від імені Європейської Бізнес Асоціації щиро дякуємо за зустріч, бізнес вже давно наголошує на необхідності запуску єдиного порталу на якому можна було б отримати інформацію щодо відбудови зруйнованих або пошкоджених об’єктів та можливостей бізнесу долучатися до процесів відбудови. Тож щиро сподіваємось на подальшу співпрацю!

Цього тижня представники Комітету з питань відновлення України Європейської Бізнес Асоціації мали зустріч із заступником з питань цифрового розвитку голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Романом Комендант.

Так, нещодавно агентством було опубліковано інформацію про початок роботи комунікаційної платформи електронної екосистеми DREAM (Digital Reconstruction Ecosystem for Accountable Management), яка зможе зібрати у відкритому доступі інформацію про кожен етап реалізації проєктів відновлення. Зокрема, там можна буде отримати інформацію не лише щодо об’єктів по яким іде відновлення, а й про будівництво нових об’єктів, наприклад шкіл або садочків в тих регіонах України, куди переїхало багато внутрішньо переміщених осіб у зв’язку з військовими діями, і де відповідно зросла потреба в таких об’єктах інфраструктури.

Бізнес було поінформовано, що наразі на платформі знаходиться близько 500 проєктів. Загалом же ідея полягає в тому, щоб публікувати на платформі інформацію про абсолютно всі проєкти по відновленню країни та відбудові, а не лише об’єкти інфраструктури та з відновлення житла. Наразі розроблена і відповідна постанова КМУ №1266, яка регулюватиме дане питання.

Координація процесу відновлення відбуватиметься на регіональній основі. Так, у агентства є та будуть створюватись відповідні регіональні підрозділи, власне, які і будуть змовниками послуг з відновлення. Водночас, відповідні органи місцевого самоврядування можуть або передавати Агентству права та обовязки замовника, або виконувати ці роботи самостійно через підрядників.

Наразі в Україні є принаймні три онлайн-ресурси, що збирають інформацію про пошкоджене майно: Єдиний портал державних послуг Дія, WarCrimes.gov.ua та проєкт «Росія заплатить» (damaged.in.ua). Водночас, представники бізнесу зацікавлені, щоб на платформі DREM була зібрана максимально повна інформація про всі об’єкти. Більше того, інформація про всі відкриті тендери, інвестиційні можливості в країні, тощо. Агентством було повідомлено, що наразі такий функціонал розглядається тож домовились в подальшому співпрацювати по цьому напрямку – адже і в Асоціації є створена Інвестиційна карта в розрізі регіонів України, яка представляє інвестиційні проєкти, що є в тому чи іншому регіоні країни.

Наостанок мова йшла про те, що нещодавно було анонсовано Державну програму допомоги у відновленні житла «єВідновлення» для ремонту пошкодженого житла. За цією програмою придбання товарів для ремонту житла можливе через компанії-учасники Програми. Зі свого боку, бізнес може долучитись до цієї програми звернувшись до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Від імені Європейської Бізнес Асоціації щиро дякуємо за зустріч, бізнес вже давно наголошує на необхідності запуску єдиного порталу на якому можна було б отримати інформацію щодо відбудови зруйнованих або пошкоджених об’єктів та можливостей бізнесу долучатися до процесів відбудови. Тож щиро сподіваємось на подальшу співпрацю!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: