fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Про зміни у Кримінальному та Кримінально-процесуальному кодексах України

02/ 11/ 2023
  Авторка: Віолетта Федорко, юрист Dynasty Law & Investment За висновками Верховного Суду, норми Особливої частини Кримінального кодексу України повинні бути узгоджені з нормами Загальної частини, а структурний поділ Кодексу слід розглядати як цілісний кодифікований нормативний акт, а не як окремі частини з суто формальним звязком. Зважаючи на це та з урахуванням наявної правозастосовчої практики, яка виявила неузгодженості між частинами Кримінального кодексу України, 13.07.2023 Верховна Рада України прийняла Закон про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо усунення суперечностей у караності кримінальних правопорушень №3233-IХ та 17.07.2023 направила його на підпис Президентові України. Серед основних змін, внесених цим Законом до Кримінального кодексу України, можна виділити: доповнення статті 190 «Шахрайство» окремою санкцією за шахрайські дії, вчинені в умовах воєнного чи надзвичайного стану. Тепер, за шахрайство, вчинене в умовах воєнного чи надзвичайного стану із заподіянням значної шкоди потерпілому, зловмисники каратимуться штрафом від 4000 (68 тис. грн) до 8000 (136 тис. грн) або позбавлятимуться волі на строк від 3 до 5 років виключення з частини другої статті 201-2 додаткового покарання у вигляді конфіскації майна приведення у відповідність положень статей 206, 220-1 та 220-2 до приписів статті 55 Кримінального кодексу України. Тепер строк позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю становитиме до 3 років, а не до 5 або 10 років, як це було раніше та виключення з Кримінального кодексу України статей 368-2 «Незаконне збагачення» та 375 «Постановлення судом завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови» Окрім цього, вносяться певні зміни й до Кримінально-процесуального кодексу України, зокрема, до статті 284 додано новий абзац, який передбачає обовязкове врахування судом думки обвинуваченого стосовно закриття кримінального провадження у зв’язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Авторка: Віолетта Федорко, юрист Dynasty Law & Investment

За висновками Верховного Суду, норми Особливої частини Кримінального кодексу України повинні бути узгоджені з нормами Загальної частини, а структурний поділ Кодексу слід розглядати як цілісний кодифікований нормативний акт, а не як окремі частини з суто формальним зв’язком.

Зважаючи на це та з урахуванням наявної правозастосовчої практики, яка виявила неузгодженості між частинами Кримінального кодексу України, 13.07.2023 Верховна Рада України прийняла Закон про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо усунення суперечностей у караності кримінальних правопорушень №3233-IХ та 17.07.2023 направила його на підпис Президентові України.

Серед основних змін, внесених цим Законом до Кримінального кодексу України, можна виділити:

  • доповнення статті 190 «Шахрайство» окремою санкцією за шахрайські дії, вчинені в умовах воєнного чи надзвичайного стану. Тепер, за шахрайство, вчинене в умовах воєнного чи надзвичайного стану із заподіянням значної шкоди потерпілому, зловмисники каратимуться штрафом від 4000 (68 тис. грн) до 8000 (136 тис. грн) або позбавлятимуться волі на строк від 3 до 5 років
  • виключення з частини другої статті 201-2 додаткового покарання у вигляді конфіскації майна
  • приведення у відповідність положень статей 206, 220-1 та 220-2 до приписів статті 55 Кримінального кодексу України. Тепер строк позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю становитиме до 3 років, а не до 5 або 10 років, як це було раніше
  • та виключення з Кримінального кодексу України статей 368-2 «Незаконне збагачення» та 375 «Постановлення судом завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови»

Окрім цього, вносяться певні зміни й до Кримінально-процесуального кодексу України, зокрема, до статті 284 додано новий абзац, який передбачає обов’язкове врахування судом думки обвинуваченого стосовно закриття кримінального провадження у зв’язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: