fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Частку державного фінансування у забезпеченні ліками варто збільшувати, – ЕВА 

31/ 03/ 2021
  Вчора, 30 березня, менеджер Комітету охорони здоровя Європейської Бізнес Асоціації Дмитро Лурє взяв участь в онлайн-конференції за участі бізнес- і фармацевтичних асоціацій «Підсумки турбулентного 2020 року у фармацевтичному секторі, перспективи та плани на 2021 рік».  Під час заходу учасники презентували огляд, динаміку та тренди фармацевтичного ринку за 2020 рік та поділилися своїм баченням розвитку ринку та його окремих сегментів у 2021 році, а також обговорили важливість стабілізації ринку та розвитку державної програми медичних гарантій.  У своєму виступі Дмитро Лурє окреслив важливі питання та необхідні зміни, що наразі стоять перед державою, аби забезпечити ефективне функціонування фармацевтичного ринку та безперебійне забезпечення громадян лікарськими засобами. А також окреслив перелік питань щодо взаємодії і роботи з державними органами, що безпосередньо впливають на ситуацію і доступність препаратів.  В першу чергу, проблемним є питання здійснення процедури підтвердження GMP, що наразі є великим бюрократичним бар’єром та не відповідає європейським практикам. Також, незважаючи на збільшення долі державного фінансування у забезпеченні ліками до 25%, відповідно до аналізу SMD, цей показник все ще не відповідає рівню в референтних країнах та країнах ЄС, де він сягає 70-75%. Також Комітет з охорони здоров’я закликає державу до створення Стратегії подальшого розвитку програми реімбурсації «Доступні ліки». При створенні Стратегії необхідно виділити пріоритетні напрямки для подальшого розширення програми щодо переліку лікарських засобів та її фінансування, а також в цілому розуміння, яким чином вона буде розвиватися. Дмитро Лур’є. Менеджер Комітету охорони здоровя Європейської Бізнес Асоціації . Необхідно розглянути питання наділення ДП «Медичні закупівлі України» статусом Централізованої закупівельної організації щодо закупівель лікарських засобів закладами охорони здоров’я, у зв’язку з передачею їм з 1 квітня 2021 року закупівель цілої низки лікарських засобів в рамках Програми медичних гарантій НСЗУ. «Крім того, ми вважаємо важливою подальшу роботу МОЗ України щодо розвитку механізмів доступу на ринок лікарських засобів, в т.ч. інноваційних препаратів, зокрема подальшу розбудову процедур оцінки медичних технологій, договорів керованого доступу, оновлення Національного переліку лікарських засобів», - повідомив під час заходу Дмитро Лур’є.  Асоціація щиро дякує за можливість взяти участь у конференції та озвучити важливі для фармацевтичного ринку питання   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.  

Вчора, 30 березня, менеджер Комітету охорони здоров’я Європейської Бізнес Асоціації Дмитро Лур’є взяв участь в онлайн-конференції за участі бізнес- і фармацевтичних асоціацій «Підсумки турбулентного 2020 року у фармацевтичному секторі, перспективи та плани на 2021 рік»

Під час заходу учасники презентували огляд, динаміку та тренди фармацевтичного ринку за 2020 рік та поділилися своїм баченням розвитку ринку та його окремих сегментів у 2021 році, а також обговорили важливість стабілізації ринку та розвитку державної програми медичних гарантій. 

У своєму виступі Дмитро Лур’є окреслив важливі питання та необхідні зміни, що наразі стоять перед державою, аби забезпечити ефективне функціонування фармацевтичного ринку та безперебійне забезпечення громадян лікарськими засобами. А також окреслив перелік питань щодо взаємодії і роботи з державними органами, що безпосередньо впливають на ситуацію і доступність препаратів. 

В першу чергу, проблемним є питання здійснення процедури підтвердження GMP, що наразі є великим бюрократичним бар’єром та не відповідає європейським практикам. Також, незважаючи на збільшення долі державного фінансування у забезпеченні ліками до 25%, відповідно до аналізу SMD, цей показник все ще не відповідає рівню в референтних країнах та країнах ЄС, де він сягає 70-75%.

Також Комітет з охорони здоров’я закликає державу до створення Стратегії подальшого розвитку програми реімбурсації «Доступні ліки». При створенні Стратегії необхідно виділити пріоритетні напрямки для подальшого розширення програми щодо переліку лікарських засобів та її фінансування, а також в цілому розуміння, яким чином вона буде розвиватися.

Дмитро Лур’є Менеджер Комітету охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації
Необхідно розглянути питання наділення ДП «Медичні закупівлі України» статусом Централізованої закупівельної організації щодо закупівель лікарських засобів закладами охорони здоров’я, у зв’язку з передачею їм з 1 квітня 2021 року закупівель цілої низки лікарських засобів в рамках Програми медичних гарантій НСЗУ.

«Крім того, ми вважаємо важливою подальшу роботу МОЗ України щодо розвитку механізмів доступу на ринок лікарських засобів, в т.ч. інноваційних препаратів, зокрема подальшу розбудову процедур оцінки медичних технологій, договорів керованого доступу, оновлення Національного переліку лікарських засобів», – повідомив під час заходу Дмитро Лур’є. 

Асоціація щиро дякує за можливість взяти участь у конференції та озвучити важливі для фармацевтичного ринку питання

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: