fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес зустрівся з новопризначеним очільником НАБУ

17/ 03/ 2023
  16 березня відбулась зустріч Європейської Бізнес Асоціації з новим директором Національного антикорупційного бюро України Семеном Кривоносом, призначеним на цю посаду минулого тижня. За оцінками генеральних директорів членських компаній Асоціації, корупція досі входить в ТОП-3 факторів негативного впливу на інвестиційний клімат, тож ефективна боротьба з її проявами залишається одним з головних завдань для нашої країни, зокрема й під час війни. Тож ми були раді почути запевнення нового очільника НАБУ в тому, що його головними завданнями на посаді будуть забезпечення незалежності органу, збереження стабільності інституції та розвиток кадрового потенціалу, а також збільшення чисельності детективів та створення підрозділу експертизи. Це важливо також і в контексті майбутньої відбудови України, адже команда НАБУ долучатиметься до моніторингу пов’язаних з нею державних процесів. Тоді як гарантії незалежності бюро передбачені в законодавстві, своїм завданням у забезпеченні незалежності органу пан Кривонос вважає унеможливлення будь-якого впливу на хід розслідувань, а також забезпечення прозорості кадрових рішень і збереження поточного високого стандарту відбору детективів, оперативників та аналітиків до лав бюро. В об’єктивності і неупередженості роботи НАБУ пан Кривонос запевнив не тільки представників бізнесу, але й послів Великої сімки та Євросоюзу під час нещодавньої зустрічі. За словами голови бюро, наші міжнародні партнери позитивно оцінили роботу антикорупційних органів України, зокрема НАБУ та САП, та висловили сподівання на збереження незалежності та посилення ефективності їх роботи. Водночас головними викликами для НАБУ наразі є висока завантаженість детективів, необхідність розвитку експертизи та налагодження комунікацій. На кінець минулого року в роботі детективів НАБУ було 716 кримінальних проваджень, на подальший судовий розгляд було направлено 414 обвинувальних акти. Наразі у фокусі уваги детективів бюро знаходяться такі особливо актуальні напрямки як закупівлі, сфера енергетики, оборони та інші. Втім свої стратегічні задачі пан Кривонос вбачає не в кількості справ чи обвинувачень, а саме в рівні превенції злочинів та економічному ефекті від роботи НАБУ, а на більш стратегічному рівні – у зростанні довіри до НАБУ та антикорупційної системи і, звісно, скороченні рівня корупції в Україні. Зі свого боку, бізнес також може допомагати в більш ефективній роботі НАБУ, зокрема, шляхом звернень та інформування щодо зловживань та незаконних дій державних органів – до чого закликав підприємців Семен Кривонос. Ми вдячні пану Кривоносу, що зустріч з бізнес-спільнотою Асоціації стала одним з його перших кроків на посаді та сподіваємось на подальшу успішну розбудову та ефективну роботу антикорупційної інфраструктури в України.

16 березня відбулась зустріч Європейської Бізнес Асоціації з новим директором Національного антикорупційного бюро України Семеном Кривоносом, призначеним на цю посаду минулого тижня.

За оцінками генеральних директорів членських компаній Асоціації, корупція досі входить в ТОП-3 факторів негативного впливу на інвестиційний клімат, тож ефективна боротьба з її проявами залишається одним з головних завдань для нашої країни, зокрема й під час війни.

Тож ми були раді почути запевнення нового очільника НАБУ в тому, що його головними завданнями на посаді будуть забезпечення незалежності органу, збереження стабільності інституції та розвиток кадрового потенціалу, а також збільшення чисельності детективів та створення підрозділу експертизи. Це важливо також і в контексті майбутньої відбудови України, адже команда НАБУ долучатиметься до моніторингу пов’язаних з нею державних процесів.

Тоді як гарантії незалежності бюро передбачені в законодавстві, своїм завданням у забезпеченні незалежності органу пан Кривонос вважає унеможливлення будь-якого впливу на хід розслідувань, а також забезпечення прозорості кадрових рішень і збереження поточного високого стандарту відбору детективів, оперативників та аналітиків до лав бюро.

В об’єктивності і неупередженості роботи НАБУ пан Кривонос запевнив не тільки представників бізнесу, але й послів Великої сімки та Євросоюзу під час нещодавньої зустрічі. За словами голови бюро, наші міжнародні партнери позитивно оцінили роботу антикорупційних органів України, зокрема НАБУ та САП, та висловили сподівання на збереження незалежності та посилення ефективності їх роботи. Водночас головними викликами для НАБУ наразі є висока завантаженість детективів, необхідність розвитку експертизи та налагодження комунікацій.

На кінець минулого року в роботі детективів НАБУ було 716 кримінальних проваджень, на подальший судовий розгляд було направлено 414 обвинувальних акти. Наразі у фокусі уваги детективів бюро знаходяться такі особливо актуальні напрямки як закупівлі, сфера енергетики, оборони та інші. Втім свої стратегічні задачі пан Кривонос вбачає не в кількості справ чи обвинувачень, а саме в рівні превенції злочинів та економічному ефекті від роботи НАБУ, а на більш стратегічному рівні – у зростанні довіри до НАБУ та антикорупційної системи і, звісно, скороченні рівня корупції в Україні.

Зі свого боку, бізнес також може допомагати в більш ефективній роботі НАБУ, зокрема, шляхом звернень та інформування щодо зловживань та незаконних дій державних органів – до чого закликав підприємців Семен Кривонос.

Ми вдячні пану Кривоносу, що зустріч з бізнес-спільнотою Асоціації стала одним з його перших кроків на посаді та сподіваємось на подальшу успішну розбудову та ефективну роботу антикорупційної інфраструктури в України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: