fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес обговорив з НАЗК актуальні питання протидії корупції

13/ 09/ 2022
  12 вересня відбулась зустріч Європейської Бізнес Асоціації з представниками Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). У роботі Комітету з питань відновлення України взяв участь заступник Голови НАЗК Андрій Вишневський. Ефективна протидія корупції – важлива передумова залучення приватних інвестицій та відновлення економіки України, і в цьому напрямі НАЗК є одним з ключових гравців. Антикорупційна політика – один з пріоритетів роботи НАЗК, і нова Антикорупційна стратегія була прийнята у червні, в рамках зусиль України з набуття членства на вступ до ЄС. Незабаром на громадське обговорення буде винесена державна програма, яка буде робочим інструментом впровадження цієї стратегії, що охоплюватиме як загальні теми, так і окремі сектори, наприклад антимонопольну, регуляторну політики, екологічну, земельну сферу і т.д. Експерти Асоціації будуть залучені до роботи над цим документом і відповідними нормативно-правовими актами. Водночас для ефективного запобігання корупції НАЗК проводить антикорупційні експертизи та експертизи проектів нормативно-правових актів. Також НАЗК допомогає державним та приватним організаціям у розбудові системи комплаєнсу, забезпечує супровід роботи антикорупційних підрозділів у органах державної влади, нагляд і перевірку антикорупційної роботи. Окрім цього, військова агресія проти України змусила НАЗК розширити свою діяльність відповідно до потреб держави. З перших днів війни НАЗК на прохання Міністерства закордонних справ долучилось до роботи над визначенням осіб та компаній, на яких необхідно накласти санкції через сприяння війні. Поміж іншого НАЗК створило  портал «Війна&санкції», де можливо знайти фізичні та юридичні особи, на яких вже накладено санкції, активи цих осіб, перелік «кандидатів» на накладення санкцій тощо. Також на порталі можливо повідомити про активи росіян, що сприяють війні, для їх подальшої конфіскації на користь України, а також схеми обходу санкцій. Як зазначають у НАЗК, бізнес може використовувати портал «Війна&санкції» для перевірки своїх контрагентів чи партнерів, щоб уникнути співпраці з особами та компаніями, які сприяють війні. Наостанок обговорили з представниками НАЗК питання щодо отримання виплат фізичними особами-підприємцями, які зараз служать в Збройних Силах України (ЗСУ), оскільки з’явилась інформація, що такі дії можуть бути розцінені як корупційні. НАЗК наразі готує детальну офіційну відповідь на запит Асоціації з цього питання. Однак за попередньою інформацією з таким ризиком стикнуться лише ФОПи, які перейшли на певні керівні чи адміністративні посади в ЗСУ.

12 вересня відбулась зустріч Європейської Бізнес Асоціації з представниками Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). У роботі Комітету з питань відновлення України взяв участь заступник Голови НАЗК Андрій Вишневський.

Ефективна протидія корупції – важлива передумова залучення приватних інвестицій та відновлення економіки України, і в цьому напрямі НАЗК є одним з ключових гравців.

Антикорупційна політика – один з пріоритетів роботи НАЗК, і нова Антикорупційна стратегія була прийнята у червні, в рамках зусиль України з набуття членства на вступ до ЄС.

Незабаром на громадське обговорення буде винесена державна програма, яка буде робочим інструментом впровадження цієї стратегії, що охоплюватиме як загальні теми, так і окремі сектори, наприклад антимонопольну, регуляторну політики, екологічну, земельну сферу і т.д. Експерти Асоціації будуть залучені до роботи над цим документом і відповідними нормативно-правовими актами.

Водночас для ефективного запобігання корупції НАЗК проводить антикорупційні експертизи та експертизи проектів нормативно-правових актів. Також НАЗК допомогає державним та приватним організаціям у розбудові системи комплаєнсу, забезпечує супровід роботи антикорупційних підрозділів у органах державної влади, нагляд і перевірку антикорупційної роботи.

Окрім цього, військова агресія проти України змусила НАЗК розширити свою діяльність відповідно до потреб держави. З перших днів війни НАЗК на прохання Міністерства закордонних справ долучилось до роботи над визначенням осіб та компаній, на яких необхідно накласти санкції через сприяння війні. Поміж іншого НАЗК створило  портал «Війна&санкції», де можливо знайти фізичні та юридичні особи, на яких вже накладено санкції, активи цих осіб, перелік «кандидатів» на накладення санкцій тощо. Також на порталі можливо повідомити про активи росіян, що сприяють війні, для їх подальшої конфіскації на користь України, а також схеми обходу санкцій.

Як зазначають у НАЗК, бізнес може використовувати портал «Війна&санкції» для перевірки своїх контрагентів чи партнерів, щоб уникнути співпраці з особами та компаніями, які сприяють війні.

Наостанок обговорили з представниками НАЗК питання щодо отримання виплат фізичними особами-підприємцями, які зараз служать в Збройних Силах України (ЗСУ), оскільки з’явилась інформація, що такі дії можуть бути розцінені як корупційні. НАЗК наразі готує детальну офіційну відповідь на запит Асоціації з цього питання. Однак за попередньою інформацією з таким ризиком стикнуться лише ФОПи, які перейшли на певні керівні чи адміністративні посади в ЗСУ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: