fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Спрощено митні процедури при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності з Грузією

17/ 01/ 2020
  14 січня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України “Про ратифікацію Протоколу між Урядом України та Урядом Грузії про внесення змін до Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Грузія про вільну торгівлю від 9 січня 1995 року”, який передбачає спрощення митних процедур при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності з Грузією. Зміни до Угоди дозволяють для визначення походження товару застосовувати, крім рішення Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав про Правила визначення країни походження товарів, також Положення та додатки до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (ПЕМ). Таким чином, експортери сторін матимуть можливість обирати між сертифікатом СТ-1 та сертифікатом EUR.1. Ратифікація зазначеного Протоколу дозволить використовувати ідентичні правила походження у двосторонній торгівлі та застосовувати принцип діагональної кумуляції. Внесення змін до Угоди про вільну торгівлю з Грузією має вагоме значення для торгових відносин наших країн: ПЕМ дозволяє спростити правила набуття «преференційного походження» та знизити митні ставки. На практиці українські виробники вироблятимуть товар, який містить грузинський матеріал, і експортуватимуть такий товар в Грузію як товар українського походження, та навпаки. При цьому, без змін в Угоді застосувати українське походження такого товару раніше було б неможливо. Крім того, ідентичні правила походження діють між ЄС та Грузією, Грузією, країнами EFTA та Україною. Ухвалення закону є останнім етапом ратифікації Угоди Україною. Прийнятий закон направляється на підпис Президенту України і протягом 15 днів має бути підписаний. Після цього, він публікується і набирає чинності через десять днів з дня його офіційного оприлюднення. Мінекономрозвитку повідомило, що Угода набуде чинності з моменту завершення всіх національних процедур ратифікації обома країнами. Наразі відсутня інформація про ратифікацію Угоди грузинською стороною.    

14 січня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України “Про ратифікацію Протоколу між Урядом України та Урядом Грузії про внесення змін до Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Грузія про вільну торгівлю від 9 січня 1995 року”, який передбачає спрощення митних процедур при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності з Грузією.

Зміни до Угоди дозволяють для визначення походження товару застосовувати, крім рішення Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав про Правила визначення країни походження товарів, також Положення та додатки до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (ПЕМ). Таким чином, експортери сторін матимуть можливість обирати між сертифікатом СТ-1 та сертифікатом EUR.1. Ратифікація зазначеного Протоколу дозволить використовувати ідентичні правила походження у двосторонній торгівлі та застосовувати принцип діагональної кумуляції. Внесення змін до Угоди про вільну торгівлю з Грузією має вагоме значення для торгових відносин наших країн: ПЕМ дозволяє спростити правила набуття «преференційного походження» та знизити митні ставки.

На практиці українські виробники вироблятимуть товар, який містить грузинський матеріал, і експортуватимуть такий товар в Грузію як товар українського походження, та навпаки. При цьому, без змін в Угоді застосувати українське походження такого товару раніше було б неможливо.

Крім того, ідентичні правила походження діють між ЄС та Грузією, Грузією, країнами EFTA та Україною. Ухвалення закону є останнім етапом ратифікації Угоди Україною. Прийнятий закон направляється на підпис Президенту України і протягом 15 днів має бути підписаний. Після цього, він публікується і набирає чинності через десять днів з дня його офіційного оприлюднення.

Мінекономрозвитку повідомило, що Угода набуде чинності з моменту завершення всіх національних процедур ратифікації обома країнами. Наразі відсутня інформація про ратифікацію Угоди грузинською стороною.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: