fbpx

Спрощено митні процедури при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності з Грузією

17/ 01/ 2020

14 січня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України “Про ратифікацію Протоколу між Урядом України та Урядом Грузії про внесення змін до Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Грузія про вільну торгівлю від 9 січня 1995 року”, який передбачає спрощення митних процедур при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності з Грузією.

Зміни до Угоди дозволяють для визначення походження товару застосовувати, крім рішення Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав про Правила визначення країни походження товарів, також Положення та додатки до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (ПЕМ). Таким чином, експортери сторін матимуть можливість обирати між сертифікатом СТ-1 та сертифікатом EUR.1. Ратифікація зазначеного Протоколу дозволить використовувати ідентичні правила походження у двосторонній торгівлі та застосовувати принцип діагональної кумуляції. Внесення змін до Угоди про вільну торгівлю з Грузією має вагоме значення для торгових відносин наших країн: ПЕМ дозволяє спростити правила набуття «преференційного походження» та знизити митні ставки.

На практиці українські виробники вироблятимуть товар, який містить грузинський матеріал, і експортуватимуть такий товар в Грузію як товар українського походження, та навпаки. При цьому, без змін в Угоді застосувати українське походження такого товару раніше було б неможливо.

Крім того, ідентичні правила походження діють між ЄС та Грузією, Грузією, країнами EFTA та Україною. Ухвалення закону є останнім етапом ратифікації Угоди Україною. Прийнятий закон направляється на підпис Президенту України і протягом 15 днів має бути підписаний. Після цього, він публікується і набирає чинності через десять днів з дня його офіційного оприлюднення.

Мінекономрозвитку повідомило, що Угода набуде чинності з моменту завершення всіх національних процедур ратифікації обома країнами. Наразі відсутня інформація про ратифікацію Угоди грузинською стороною.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Read articles. Share in social networks
0 Shares

Add comment

E-mail is already registered on the site. Please use the Login form or enter another.

You entered an incorrect username or password

Sorry, you must be logged in to post a comment.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: