fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

The risk of inaccessibility of medicines and medical products since 2019 has almost been overcome

31/ 10/ 2018
  Європейська Бізнес Асоціація рада повідомити, що на сьогодні питання перенесення терміну введення в дію нового маркування одиницями SI вже майже вирішене. 29 жовтня було опубліковано відповідний проект змін до Наказу Мінекономрозвитку 914. Відтак, сподіваємось, що дестабілізації фармацевтичного ринку України та переривання лікування пацієнтів з початку 2019 вдасться уникнути. Асоціація вдячна Мінекономрозвитку за практичне розуміння ситуації і реагування на проблему. Як ми інформували раніше, Наказ 914 набув чинності у 2016 році, проте тривалий час об’єктивно не вважався актуальним для фармацевтичного ринку взагалі. У своєму зверненні до профільних органів Комітет з охорони здоров’я Асоціація наголошував, що у разі застосування нових правил до маркування з 2019 року, і можливостей і часу для приведення у відповідність всіх реєстраційних матеріалів було б вкрай недостатньо. Тому існувала загроза припинення постачання лікарських засобів та частини медичних виробів з початку наступного року. За результатами зустрічі з представниками Асоціації 17 вересня 2018 року Мінекономрозвитку ініціювало відтермінування обов’язковості виконання вимог щодо маркування одиницями SI для лікарських засобів та медичних виробів, а також інших видів продукції, терміном на 2 роки. Відтепер, у разі внесення змін у відповідні підзаконні акти, фармацевтичні компанії отримають підстави змінювати маркування продукції відповідно до нових вимог. Водночас, звертаємо увагу, що бажаним терміном перенесення вимог, який би не призводив до жодних ускладнень для фармацевтичного ринку, був би термін у 3 роки. Саме такий строк було обгрунтовано з боку представників Комітету з охорони здоров’я Асоціації впродовж обговорень. Він продиктований специфікою процесів, пов’язаних саме з лікарськими засобами. Тому Асоціація вважає за доцільне ще раз переглянути термін до остаточного прийняття змін до Наказу 914 та просить прийняти їх щонайшвидше. Адже до нового року залишається два місяці.

Європейська Бізнес Асоціація рада повідомити, що на сьогодні питання перенесення терміну введення в дію нового маркування одиницями SI вже майже вирішене. 29 жовтня було опубліковано відповідний проект змін до Наказу Мінекономрозвитку 914. Відтак, сподіваємось, що дестабілізації фармацевтичного ринку України та переривання лікування пацієнтів з початку 2019 вдасться уникнути. Асоціація вдячна Мінекономрозвитку за практичне розуміння ситуації і реагування на проблему.

Як ми інформували раніше, Наказ 914 набув чинності у 2016 році, проте тривалий час об’єктивно не вважався актуальним для фармацевтичного ринку взагалі. У своєму зверненні до профільних органів Комітет з охорони здоров’я Асоціація наголошував, що у разі застосування нових правил до маркування з 2019 року, і можливостей і часу для приведення у відповідність всіх реєстраційних матеріалів було б вкрай недостатньо. Тому існувала загроза припинення постачання лікарських засобів та частини медичних виробів з початку наступного року.

За результатами зустрічі з представниками Асоціації 17 вересня 2018 року Мінекономрозвитку ініціювало відтермінування обов’язковості виконання вимог щодо маркування одиницями SI для лікарських засобів та медичних виробів, а також інших видів продукції, терміном на 2 роки. Відтепер, у разі внесення змін у відповідні підзаконні акти, фармацевтичні компанії отримають підстави змінювати маркування продукції відповідно до нових вимог.

Водночас, звертаємо увагу, що бажаним терміном перенесення вимог, який би не призводив до жодних ускладнень для фармацевтичного ринку, був би термін у 3 роки. Саме такий строк було обгрунтовано з боку представників Комітету з охорони здоров’я Асоціації впродовж обговорень. Він продиктований специфікою процесів, пов’язаних саме з лікарськими засобами.

Тому Асоціація вважає за доцільне ще раз переглянути термін до остаточного прийняття змін до Наказу 914 та просить прийняти їх щонайшвидше. Адже до нового року залишається два місяці.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks
0 Shares

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: