fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

Business urges the President not to sign the Tobacco Market Price Regulation Act

23/ 10/ 2019
  Європейська Бізнес Асоціація звернулась до Президента України, Володимира Зеленського з проханням не підписувати Закон, який містить норми щодо регулювання цін на ринку тютюнової продукції (законопроект №1049) в існуючій редакції як такий, що може мати значний негативний вплив на бізнес, економіку України та її інвестиційну привабливість. Варто зазначити, що бізнес-спільнота брала активну участь в обговоренні Закону щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’якове державне соціальне страхування  та концептуально підтримувала його початковий текст, зміст якого відповідав його назві. Проте, як виявилось, на початку жовтня Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики поспішно підтримав внесену до законопроекту правку, якою, фактично, пропонується позбавити підприємства тютюнової галузі права самостійно визначати ціни на тютюнові вироби і ввести примусовий порядок розподілу доходів від реалізації тютюнових виробів між учасниками ринку Звісно, бізнес-спільнота була неприємно вражена проявом такої практики, коли важливі для цілої галузі регуляторні зміни ухвалюються нашвидкуруч без попереднього детального обговорення з представниками галузі та «маскуються» шляхом включення їх до законодавчих ініціатив, присвячених непов’язаним питанням. Так, за інформацією експертів Асоціації, наслідком запровадження пропонованих Законом змін може стати зростання середньої ціни сигарет на 18% (в середньому на 7 грн на пачку) додатково до підвищення ціни, обумовленої збільшенням акцизного податку на 20% з січня 2020 року (в середньому 6 грн на пачку), як це передбачено Податковим кодексом України. У підсумку, це означатиме здорожчання сигарет в середньому на 13 грн, що може, у свою чергу, призвести до додаткового зростання обсягу нелегальної торгівлі. Крім того, комплекс згаданих змін ставить перед підприємствами-виробниками питання щодо економічної доцільності продовження виробництва сигарет в України. Тож наразі важливо якісно доопрацювати даний Закон, врахувати усі коментарі та існуючі ризики. Тому, бізнес-спільнота сподівається, що усі гілки влади об’єднають зусилля задля вирішення проблемних питань, створених даних документом. Водночас, бізнес сподівається, що порушення Регламенту не будуть в майбутньому допускатись у ВР. Адже якщо ми живемо в цивілізованій європейській країні, правила та закони мають бути однаковими абсолютно для всіх.

Європейська Бізнес Асоціація звернулась до Президента України, Володимира Зеленського з проханням не підписувати Закон, який містить норми щодо регулювання цін на ринку тютюнової продукції (законопроект №1049) в існуючій редакції як такий, що може мати значний негативний вплив на бізнес, економіку України та її інвестиційну привабливість.

Варто зазначити, що бізнес-спільнота брала активну участь в обговоренні Закону щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’якове державне соціальне страхування  та концептуально підтримувала його початковий текст, зміст якого відповідав його назві. Проте, як виявилось, на початку жовтня Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики поспішно підтримав внесену до законопроекту правку, якою, фактично, пропонується позбавити підприємства тютюнової галузі права самостійно визначати ціни на тютюнові вироби і ввести примусовий порядок розподілу доходів від реалізації тютюнових виробів між учасниками ринку

Звісно, бізнес-спільнота була неприємно вражена проявом такої практики, коли важливі для цілої галузі регуляторні зміни ухвалюються нашвидкуруч без попереднього детального обговорення з представниками галузі та «маскуються» шляхом включення їх до законодавчих ініціатив, присвячених непов’язаним питанням.

Так, за інформацією експертів Асоціації, наслідком запровадження пропонованих Законом змін може стати зростання середньої ціни сигарет на 18% (в середньому на 7 грн на пачку) додатково до підвищення ціни, обумовленої збільшенням акцизного податку на 20% з січня 2020 року (в середньому 6 грн на пачку), як це передбачено Податковим кодексом України.

У підсумку, це означатиме здорожчання сигарет в середньому на 13 грн, що може, у свою чергу, призвести до додаткового зростання обсягу нелегальної торгівлі.

Крім того, комплекс згаданих змін ставить перед підприємствами-виробниками питання щодо економічної доцільності продовження виробництва сигарет в України.

Тож наразі важливо якісно доопрацювати даний Закон, врахувати усі коментарі та існуючі ризики. Тому, бізнес-спільнота сподівається, що усі гілки влади об’єднають зусилля задля вирішення проблемних питань, створених даних документом.

Водночас, бізнес сподівається, що порушення Регламенту не будуть в майбутньому допускатись у ВР. Адже якщо ми живемо в цивілізованій європейській країні, правила та закони мають бути однаковими абсолютно для всіх.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: