Business welcomes the postponement of the Si marking requirements until 2021

09/ 01/ 2019

Перехідний період щодо обов’язкового маркування продукції літерами латинського та грецького алфавіту (Si маркування) продовжено до 1 січня 2021 року.

Відповідний наказ Мінекономрозвитку уже пройшов процедуру державної реєстрації у Міністерстві юстиції та офіційно набув чинності з 28 грудня 2018 року (наказ «Про внесення змін до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 04 серпня 2015 року № 914»). 

Так, згідно з новими правилами, продукція, яка продається в Україні, може реалізовуватись без обов’язкового зазначення міжнародних одиниць вимірювання з використанням літер латинського та грецького алфавіту до 1 січня 2021 року. На сьогоднішній день такі позначення поширюються на маркування всієї споживчої продукції: харчових продуктів, дієтичних добавок, кормів для тварин, упаковок насіння, засобів захисту рослин, лікарських засобів, медичних виробів тощо. Однак, для деяких видів перелічених видів продукції перехід на Si маркування не є доцільним. Враховуючи це, протягом 2 років Уряд має привести у відповідність спеціальні нормативно-правові акти та конкретизувати вимоги щодо застосування одиниць Si для різних видів продукції (виокремити, для якої продукції маркування є обов’язковим, для якої вибірковим; прописати, як мають зазначатись похідні одиниці, наприклад, м/с тощо).

Як вже зазначалось раніше, відповідний наказ, згідно з яким першочергово треба зазначати одиниці вимірювання латиницею, а поруч в дужках – українською мовою було прийнято ще в 2015. Дані вимоги мали вступити в дію з 1 січня 2019 і становили проблему для бізнесу – адже, правила їх виконання на практиці ще не були втілені на рівні підзаконних актів. Тож відтермінування надасть можливість якісно імплементувати нові вимоги, не допускаючи колапси в роботі. Крім того, внести необхідні зміни в законодавство, щоб всі положення та норми були узгодженими між собою. Адже зараз, наприклад, маркування в сфері харчових продуктів, дієтичних добавок, кормів для тварин, упаковок насіння, засобів захисту рослин тощо мають певні колізії.

Європейська Бізнес Асоціація вітає рішення продовжити перехідний період щодо нових вимог щодо маркування Si та дякує Мінекономрозвитку за врахування побажань бізнесу, а ДРС та Мінюст за швидке погодження проекту наказу.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Read articles. Share in social networks
0 Shares

Add comment

E-mail is already registered on the site. Please use the Login form or enter another.

You entered an incorrect username or password

Sorry, you must be logged in to post a comment.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: