fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес вітає відтермінування вимог Si маркування до 2021 року

09/ 01/ 2019
  Перехідний період щодо обовязкового маркування продукції літерами латинського та грецького алфавіту (Si маркування) продовжено до 1 січня 2021 року. Відповідний наказ Мінекономрозвитку уже пройшов процедуру державної реєстрації у Міністерстві юстиції та офіційно набув чинності з 28 грудня 2018 року (наказ «Про внесення змін до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 04 серпня 2015 року № 914»).  Так, згідно з новими правилами, продукція, яка продається в Україні, може реалізовуватись без обов’язкового зазначення міжнародних одиниць вимірювання з використанням літер латинського та грецького алфавіту до 1 січня 2021 року. На сьогоднішній день такі позначення поширюються на маркування всієї споживчої продукції: харчових продуктів, дієтичних добавок, кормів для тварин, упаковок насіння, засобів захисту рослин, лікарських засобів, медичних виробів тощо. Однак, для деяких видів перелічених видів продукції перехід на Si маркування не є доцільним. Враховуючи це, протягом 2 років Уряд має привести у відповідність спеціальні нормативно-правові акти та конкретизувати вимоги щодо застосування одиниць Si для різних видів продукції (виокремити, для якої продукції маркування є обов’язковим, для якої вибірковим; прописати, як мають зазначатись похідні одиниці, наприклад, м/с тощо). Як вже зазначалось раніше, відповідний наказ, згідно з яким першочергово треба зазначати одиниці вимірювання латиницею, а поруч в дужках - українською мовою було прийнято ще в 2015. Дані вимоги мали вступити в дію з 1 січня 2019 і становили проблему для бізнесу - адже, правила їх виконання на практиці ще не були втілені на рівні підзаконних актів. Тож відтермінування надасть можливість якісно імплементувати нові вимоги, не допускаючи колапси в роботі. Крім того, внести необхідні зміни в законодавство, щоб всі положення та норми були узгодженими між собою. Адже зараз, наприклад, маркування в сфері харчових продуктів, дієтичних добавок, кормів для тварин, упаковок насіння, засобів захисту рослин тощо мають певні колізії. Європейська Бізнес Асоціація вітає рішення продовжити перехідний період щодо нових вимог щодо маркування Si та дякує Мінекономрозвитку за врахування побажань бізнесу, а ДРС та Мінюст за швидке погодження проекту наказу.

Перехідний період щодо обов’язкового маркування продукції літерами латинського та грецького алфавіту (Si маркування) продовжено до 1 січня 2021 року.

Відповідний наказ Мінекономрозвитку уже пройшов процедуру державної реєстрації у Міністерстві юстиції та офіційно набув чинності з 28 грудня 2018 року (наказ «Про внесення змін до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 04 серпня 2015 року № 914»). 

Так, згідно з новими правилами, продукція, яка продається в Україні, може реалізовуватись без обов’язкового зазначення міжнародних одиниць вимірювання з використанням літер латинського та грецького алфавіту до 1 січня 2021 року. На сьогоднішній день такі позначення поширюються на маркування всієї споживчої продукції: харчових продуктів, дієтичних добавок, кормів для тварин, упаковок насіння, засобів захисту рослин, лікарських засобів, медичних виробів тощо. Однак, для деяких видів перелічених видів продукції перехід на Si маркування не є доцільним. Враховуючи це, протягом 2 років Уряд має привести у відповідність спеціальні нормативно-правові акти та конкретизувати вимоги щодо застосування одиниць Si для різних видів продукції (виокремити, для якої продукції маркування є обов’язковим, для якої вибірковим; прописати, як мають зазначатись похідні одиниці, наприклад, м/с тощо).

Як вже зазначалось раніше, відповідний наказ, згідно з яким першочергово треба зазначати одиниці вимірювання латиницею, а поруч в дужках – українською мовою було прийнято ще в 2015. Дані вимоги мали вступити в дію з 1 січня 2019 і становили проблему для бізнесу – адже, правила їх виконання на практиці ще не були втілені на рівні підзаконних актів. Тож відтермінування надасть можливість якісно імплементувати нові вимоги, не допускаючи колапси в роботі. Крім того, внести необхідні зміни в законодавство, щоб всі положення та норми були узгодженими між собою. Адже зараз, наприклад, маркування в сфері харчових продуктів, дієтичних добавок, кормів для тварин, упаковок насіння, засобів захисту рослин тощо мають певні колізії.

Європейська Бізнес Асоціація вітає рішення продовжити перехідний період щодо нових вимог щодо маркування Si та дякує Мінекономрозвитку за врахування побажань бізнесу, а ДРС та Мінюст за швидке погодження проекту наказу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: