fbpx

Бізнес вітає чергові кроки НБУ щодо валютної лібералізації

13/ 12/ 2019
  Вчора, 12 грудня, НБУ було анонсовано ще 3 рішення, які стосуються валютної лібералізації. По-перше, йдеться про підвищення ліміту для інвестицій фізичних осіб закордон вдвічі, оновлений ліміт складатиме 100 тис. евро на рік (раніше ліміт складав 50 тис. евро). По-друге, про рішення від 13 грудня знизити облікову ставку до 13,5% річних (до цього ставка складала 15,5%), що є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками, відсотків за депозитами та дохідності ОВДП. По-третє, підвищення планових обсягів інтервенції з купівлі валюти на міжбанківському ринку з 30 до 50 млн доларів США (на день) цього року та в першому кварталі наступного року. Крім того, НБУ змінено підхід до формування банками обов’язкових резервів під залучені кошти (з березня 2020 року вимоги до обов’язкового резервування для банків відрізнятимуть залежно від валюти). Так, за останній рік відбулось більше 20 валютних послаблень. Європейська Бізнес Асоціація вітає черговий етап валютної лібералізацію. Сподіваємось, зазначені зміни допоможуть покращити інвестиційний клімат, підтримати прозорий бізнес в країні, забезпечити вільний рух капіталу та в подальшому перейти до ще більших послаблень на валютному ринку.

Вчора, 12 грудня, НБУ було анонсовано ще 3 рішення, які стосуються валютної лібералізації.

По-перше, йдеться про підвищення ліміту для інвестицій фізичних осіб закордон вдвічі, оновлений ліміт складатиме 100 тис. евро на рік (раніше ліміт складав 50 тис. евро).

По-друге, про рішення від 13 грудня знизити облікову ставку до 13,5% річних (до цього ставка складала 15,5%), що є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками, відсотків за депозитами та дохідності ОВДП.

По-третє, підвищення планових обсягів інтервенції з купівлі валюти на міжбанківському ринку з 30 до 50 млн доларів США (на день) цього року та в першому кварталі наступного року.

Крім того, НБУ змінено підхід до формування банками обов’язкових резервів під залучені кошти (з березня 2020 року вимоги до обов’язкового резервування для банків відрізнятимуть залежно від валюти).

Так, за останній рік відбулось більше 20 валютних послаблень.

Європейська Бізнес Асоціація вітає черговий етап валютної лібералізацію. Сподіваємось, зазначені зміни допоможуть покращити інвестиційний клімат, підтримати прозорий бізнес в країні, забезпечити вільний рух капіталу та в подальшому перейти до ще більших послаблень на валютному ринку.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks
0 Shares

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: