fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес вітає чергові кроки НБУ щодо валютної лібералізації

13/ 12/ 2019
  Вчора, 12 грудня, НБУ було анонсовано ще 3 рішення, які стосуються валютної лібералізації. По-перше, йдеться про підвищення ліміту для інвестицій фізичних осіб закордон вдвічі, оновлений ліміт складатиме 100 тис. евро на рік (раніше ліміт складав 50 тис. евро). По-друге, про рішення від 13 грудня знизити облікову ставку до 13,5% річних (до цього ставка складала 15,5%), що є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками, відсотків за депозитами та дохідності ОВДП. По-третє, підвищення планових обсягів інтервенції з купівлі валюти на міжбанківському ринку з 30 до 50 млн доларів США (на день) цього року та в першому кварталі наступного року. Крім того, НБУ змінено підхід до формування банками обов’язкових резервів під залучені кошти (з березня 2020 року вимоги до обов’язкового резервування для банків відрізнятимуть залежно від валюти). Так, за останній рік відбулось більше 20 валютних послаблень. Європейська Бізнес Асоціація вітає черговий етап валютної лібералізацію. Сподіваємось, зазначені зміни допоможуть покращити інвестиційний клімат, підтримати прозорий бізнес в країні, забезпечити вільний рух капіталу та в подальшому перейти до ще більших послаблень на валютному ринку.

Вчора, 12 грудня, НБУ було анонсовано ще 3 рішення, які стосуються валютної лібералізації.

По-перше, йдеться про підвищення ліміту для інвестицій фізичних осіб закордон вдвічі, оновлений ліміт складатиме 100 тис. евро на рік (раніше ліміт складав 50 тис. евро).

По-друге, про рішення від 13 грудня знизити облікову ставку до 13,5% річних (до цього ставка складала 15,5%), що є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками, відсотків за депозитами та дохідності ОВДП.

По-третє, підвищення планових обсягів інтервенції з купівлі валюти на міжбанківському ринку з 30 до 50 млн доларів США (на день) цього року та в першому кварталі наступного року.

Крім того, НБУ змінено підхід до формування банками обов’язкових резервів під залучені кошти (з березня 2020 року вимоги до обов’язкового резервування для банків відрізнятимуть залежно від валюти).

Так, за останній рік відбулось більше 20 валютних послаблень.

Європейська Бізнес Асоціація вітає черговий етап валютної лібералізацію. Сподіваємось, зазначені зміни допоможуть покращити інвестиційний клімат, підтримати прозорий бізнес в країні, забезпечити вільний рух капіталу та в подальшому перейти до ще більших послаблень на валютному ринку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: