fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

Business supports the accumulation of electricity generated from alternative sources

06/ 11/ 2018
  В Україні активно зростає частка виробництва електричної енергії з альтернативних джерел. На кінець вересня 2018 року вона досягла 1,8% від усієї кількості виробленої енергії. Загальна потужність досягла 1803,6 МВт. Згідно з Планом реформування енергетичного сектору до 2020 року її обсяг має складати 11%. Для розуміння, минулого року загальна потужність складала 1319 МВт, тобто відбулось зростання на 36,7%. В той же час, поступове збільшення потужностей об’єктів відновлювальної електроенергії (ВДЄ) може створювати додаткове навантаження на енергосистему, особливо на Півдні України (Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізькі області). Адже там розташовано 80% всіх ВДЄ проектів. Тому, розвиваючи зелену енергетику варто враховувати її особливості. Так, найперше, вона характеризується нестабільними періоди. Наприклад, в сонячний або вітряний день енергії виробляється більше. Тож потрібно балансувати систему у нестабільні періоди – вночі, в несприятливі погодні умови і т.д. Оптимальним варіантом є будівництво високоманеврених потужностей. Такими потужностями можуть стати накопичувальні акумулюючі станції – для накопичення енергії в пікові періоди. Це об’єкти накопичення виробленої електричної енергії, які в потрібний момент можуть в короткий період видати електроенергію в систему та збалансувати її. Яскравим є приклад Німеччини, де використовується така система. У зв’язку зі збільшенням виробництва в Україні, це важливо зробити у короткостроковій перспективі, протягом 5 років. Якщо цього не буде зроблено, існує ризик виникнення проблеми баласування енергосистеми, що може потягнути за собою зменшення інвестицій в сектор та уповільнення зростання частки об’єктів ВДЕ. Про це наприкінці жовтня йшла мова на зустрічі бізнес-спільноти Європейської Бізнес Асоціації з представниками Укренерго. Також обговорювалась можливість синхронізації Обєднаної енергосистеми України (ОЕС) із Європейською системою передачі електроенергії (ENTSO-E)  до 2023 року, що також зможе сприяти вирішення проблеми балансування системи. Однак, крім виробництва та балансування системи, важливо точно розуміти обсяги, які ми виробляємо. Так, зараз в Укренерго триває робота над створенням інтерактивної карти ОЕС (об’єднаної енергетичної системи), де компанії, що інвестують в розвиток ВДЕ зможуть в режимі реального часу відслідковувати розташування та потужність об’єктів, що плануються до запуску, а також вже існуючі об’єкти виробництва електроенергії. До прикладу, потенційному інвестору можна буде в онлайн-форматі симулювати підключення і подивитись на результати. Або дати заявку і протягом 10 днів отримати відповідь. Карту планується запустити в наступному році. Це допоможе в цілому розуміти загальні потужності енергії в Україні та вплив нового підключення на загальну систему.

В Україні активно зростає частка виробництва електричної енергії з альтернативних джерел. На кінець вересня 2018 року вона досягла 1,8% від усієї кількості виробленої енергії. Загальна потужність досягла 1803,6 МВт. Згідно з Планом реформування енергетичного сектору до 2020 року її обсяг має складати 11%. Для розуміння, минулого року загальна потужність складала 1319 МВт, тобто відбулось зростання на 36,7%.

В той же час, поступове збільшення потужностей об’єктів відновлювальної електроенергії (ВДЄ) може створювати додаткове навантаження на енергосистему, особливо на Півдні України (Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізькі області). Адже там розташовано 80% всіх ВДЄ проектів.

Тому, розвиваючи зелену енергетику варто враховувати її особливості. Так, найперше, вона характеризується нестабільними періоди. Наприклад, в сонячний або вітряний день енергії виробляється більше. Тож потрібно балансувати систему у нестабільні періоди – вночі, в несприятливі погодні умови і т.д. Оптимальним варіантом є будівництво високоманеврених потужностей. Такими потужностями можуть стати накопичувальні акумулюючі станції – для накопичення енергії в пікові періоди. Це об’єкти накопичення виробленої електричної енергії, які в потрібний момент можуть в короткий період видати електроенергію в систему та збалансувати її. Яскравим є приклад Німеччини, де використовується така система. У зв’язку зі збільшенням виробництва в Україні, це важливо зробити у короткостроковій перспективі, протягом 5 років. Якщо цього не буде зроблено, існує ризик виникнення проблеми баласування енергосистеми, що може потягнути за собою зменшення інвестицій в сектор та уповільнення зростання частки об’єктів ВДЕ.

Про це наприкінці жовтня йшла мова на зустрічі бізнес-спільноти Європейської Бізнес Асоціації з представниками Укренерго. Також обговорювалась можливість синхронізації Об’єднаної енергосистеми України (ОЕС) із Європейською системою передачі електроенергії (ENTSO-E)  до 2023 року, що також зможе сприяти вирішення проблеми балансування системи.

Однак, крім виробництва та балансування системи, важливо точно розуміти обсяги, які ми виробляємо. Так, зараз в Укренерго триває робота над створенням інтерактивної карти ОЕС (об’єднаної енергетичної системи), де компанії, що інвестують в розвиток ВДЕ зможуть в режимі реального часу відслідковувати розташування та потужність об’єктів, що плануються до запуску, а також вже існуючі об’єкти виробництва електроенергії. До прикладу, потенційному інвестору можна буде в онлайн-форматі симулювати підключення і подивитись на результати. Або дати заявку і протягом 10 днів отримати відповідь. Карту планується запустити в наступному році. Це допоможе в цілому розуміти загальні потужності енергії в Україні та вплив нового підключення на загальну систему.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: