fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

Coffee Fair Trade, Wine and Spirits, Customs, Consumer Electronics

08/ 09/ 2020
  Сьогодні представники ЕВА взяли участь у засіданні робочої групи Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики задля обговорення проєкту закону щодо стимулювання боротьби із контрабандою шляхом заохочення посадових осіб митних органів. Так, пропонується встановити відсоток від митної вартості товарів, які переміщатимуться з порушенням митних правил – у вигляді заохочення. За даними державної митної служби, за 2020 рік було відкрито 7245 справ про порушення митних правил на суму 1 185 млн грн. При цьому, стягнуто лише 175 млн грн штрафів до державного бюджету.  Така ситуація дійсно потребує вирішення і застосування додаткових механізмів. Разом з тим, невирішеними залишаються наступні питання: База визначення вартості для встановлення винагороди. За рішенням суду остаточна сума для сплати може відрізнятись від митної вартості. На якому етапі виплачуватиметься винагорода. Для виплати коштів необхідно реалізувати конфісковане майно, але цей процес іноді продовжується роками. Що буде джерелом для виплат. Є товари, які швидко псуються, наркотичні вироби, культурні цінності або невідомого складу,які не можливо реалізувати. Є ризик виникнення безпідставних протоколів, оскільки буде бажання отримати винагороду. Асоціація завжди наполягала на справедливих умовах роботи контролюючих органів з відповідною оплатою, але деякі норми реалізації все ж необхідно додатково обговорювати. Водночас, бізнес проаналізує драфтову версію документу та надасть детальні пропозиції.

Сьогодні представники ЕВА взяли участь у засіданні робочої групи Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики задля обговорення проєкту закону щодо стимулювання боротьби із контрабандою шляхом заохочення посадових осіб митних органів. Так, пропонується встановити відсоток від митної вартості товарів, які переміщатимуться з порушенням митних правил – у вигляді заохочення. За даними державної митної служби, за 2020 рік було відкрито 7245 справ про порушення митних правил на суму 1 185 млн грн. При цьому, стягнуто лише 175 млн грн штрафів до державного бюджету.  Така ситуація дійсно потребує вирішення і застосування додаткових механізмів. Разом з тим, невирішеними залишаються наступні питання:

  • База визначення вартості для встановлення винагороди. За рішенням суду остаточна сума для сплати може відрізнятись від митної вартості.
  • На якому етапі виплачуватиметься винагорода. Для виплати коштів необхідно реалізувати конфісковане майно, але цей процес іноді продовжується роками.
  • Що буде джерелом для виплат. Є товари, які швидко псуються, наркотичні вироби, культурні цінності або невідомого складу,які не можливо реалізувати.
  • Є ризик виникнення безпідставних протоколів, оскільки буде бажання отримати винагороду.

Асоціація завжди наполягала на справедливих умовах роботи контролюючих органів з відповідною оплатою, але деякі норми реалізації все ж необхідно додатково обговорювати. Водночас, бізнес проаналізує драфтову версію документу та надасть детальні пропозиції.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Read articles. Share in social networks

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: