fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

From now on, the law on currency comes into force

07/ 02/ 2019
  З 7 лютого вступив в силу Закону України «Про валюту і валютні операції». На цей прогресивний та кардинально новий закон бізнес-спільнота Європейської Бізнес Асоціації чекала більше 25 років. Відтак, серед ключових оновлень для бізнесу, знижується норма обовязкового продажу валютних надходжень (конвертування валюти в гривню) - з 50% до 30%. Вдвічі збільшується граничний строк здійснення розрахунків за експортно-імпортними контрактами – зі 180 до 365 днів (строк, протягом якого контрагенти мають розраховуватись один з одним). Скасовується можливість купівлі іноземної валюти за правилом Т+1, тобто лише на наступний день після її замовлення в банку (зараз валюту можна буде купити швидше). В той же час, дозволяється купівля іноземної валюти онлайн для фізичних осіб . Так, стане можливим здійснення операції з обміну валюти у сумі до 150 000 грн через дистанційні канали обслуговування (онлайн-банкінг) 24/7. Крім того, буде можливість здійснити обмін валюти у відділеннях поштового зв’язку. Скасовуються індивідуальні ліцензії на валютні операції, їх замінить система е-лімітів – і для юридичних осіб сума становитиме 2 млн євро на рік (для фізичних – 50 тис євро/рік). Крім того, ліцензії будуть в електронному форматі, адже раніше вони мали паперовий вигляд. Інвестувати у закордонні цінні папери та інші активи відтепер можна буде суму до 50 тисяч євро на рік. І одне із головних про що просив бізнес – репатріація дивідендів. Наразі дозволено репатріювати дивіденди в іноземній валюті за 2018 рік у межах 7 млн. євро на місяць. В той же час, нововведенням є також відміна реєстрації кредитів від нерезидентів і додаткові механізми для хеджування валютних ризиків. Ігор Гоцик. Керівник департаменту з представництва компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації. Відсьогодні, в дію вводиться близько 20 послаблень, важливих як для роботи бізнесу, так і для населення країни в цілому. Запроваджується повноцінна валютна лібералізація та забезпечення вільного руху капіталу у відповідності до Угоди про Асоціацію Україна-ЄС. Так би мовити, цивілізовані стандарти, за якими живе світ. Сподіваємось, вони якісно запрацюють і в Україні. Дійсно, певні обмеження наразі залишаються, але ми очікуємо, що вони поступово мають зніматися за умови відсутності ризиків для макроекономічної стабілізації. Нагадаємо, Верховна Рада схвалила Закон «Про валюту та валютні операції» 21 червня 2018 року.

З 7 лютого вступив в силу Закону України «Про валюту і валютні операції». На цей прогресивний та кардинально новий закон бізнес-спільнота Європейської Бізнес Асоціації чекала більше 25 років.

Відтак, серед ключових оновлень для бізнесу, знижується норма обов’язкового продажу валютних надходжень (конвертування валюти в гривню) – з 50% до 30%. Вдвічі збільшується граничний строк здійснення розрахунків за експортно-імпортними контрактами – зі 180 до 365 днів (строк, протягом якого контрагенти мають розраховуватись один з одним). Скасовується можливість купівлі іноземної валюти за правилом Т+1, тобто лише на наступний день після її замовлення в банку (зараз валюту можна буде купити швидше).

В той же час, дозволяється купівля іноземної валюти онлайн для фізичних осіб . Так, стане можливим здійснення операції з обміну валюти у сумі до 150 000 грн через дистанційні канали обслуговування (онлайн-банкінг) 24/7. Крім того, буде можливість здійснити обмін валюти у відділеннях поштового зв’язку.

Скасовуються індивідуальні ліцензії на валютні операції, їх замінить система е-лімітів – і для юридичних осіб сума становитиме 2 млн євро на рік (для фізичних – 50 тис євро/рік). Крім того, ліцензії будуть в електронному форматі, адже раніше вони мали паперовий вигляд.

Інвестувати у закордонні цінні папери та інші активи відтепер можна буде суму до 50 тисяч євро на рік.

І одне із головних про що просив бізнес – репатріація дивідендів. Наразі дозволено репатріювати дивіденди в іноземній валюті за 2018 рік у межах 7 млн. євро на місяць.

В той же час, нововведенням є також відміна реєстрації кредитів від нерезидентів і додаткові механізми для хеджування валютних ризиків.

Ігор Гоцик Керівник департаменту з представництва компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації
Відсьогодні, в дію вводиться близько 20 послаблень, важливих як для роботи бізнесу, так і для населення країни в цілому. Запроваджується повноцінна валютна лібералізація та забезпечення вільного руху капіталу у відповідності до Угоди про Асоціацію Україна-ЄС. Так би мовити, цивілізовані стандарти, за якими живе світ. Сподіваємось, вони якісно запрацюють і в Україні. Дійсно, певні обмеження наразі залишаються, але ми очікуємо, що вони поступово мають зніматися за умови відсутності ризиків для макроекономічної стабілізації.

Нагадаємо, Верховна Рада схвалила Закон «Про валюту та валютні операції» 21 червня 2018 року.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: