fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес повідомляє про заблокований експорт тріски технологічної як поворотних відходів

30/ 04/ 2024
  Експорт тріски технологічної  як поворотних відходів наразі є фактично заблокованим через відсутність необхідного технічного рішення. Про це повідомляють експерти Комітету деревообробної та меблевої галузі Європейської Бізнес Асоціації. Для експорту деревообробної продукції компанії мають отримати сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів виключно в електронній формі, згідно з вимогами Постанови Кабміну №483 від 12 травня 2023 року. Ця ж Постанова зобов’язувала Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та Міністерство цифрової трансформації України до 17 грудня 2023 року забезпечити можливість видачі лісорубного квитка та сертифіката в електронній формі. За інформацією від компаній-членів Асоціації, досі така технічна можливість не була реалізована у повному обсязі – для всіх видів продукції. До прикладу, у лютому 2024 року бізнес звернувся до Єдиної екологічної платформи «ЕкоСистема» із запитом щодо технічної можливості отримання сертифікату походження лісоматеріалів та виготовлених із них пиломатеріалів на тріску технологічну як поворотні відходи, однак натомість була отримана відповідь, що така можливість не передбачена. На жаль, ця проблема не вирішена до сих пір. Відсутність технічної можливості отримання сертифікатів для відходів пиломатеріалів та супутньої продукції, зокрема тріски технологічної як поворотних відходів, унеможливлює її експорт. Враховуючи значні обсяги виробництва тріски, обмежений попит на цей продукт на вітчизняному ринку та потребу економіки України у валютних надходженнях, така ситуація негативно впливає як на експортерів, так і на економіку України в цілому. Для деревообробного бізнесу важливо реалізувати технічну можливість видачі сертифікатів в електронній формі, зокрема для тріски технологічної як поворотних відходів. Для цього Асоціація звернулась до згаданих міністерств із проханням оперативно доопрацювати Єдину екологічну платформу «ЕкоСистема». 

Експорт тріски технологічної  як поворотних відходів наразі є фактично заблокованим через відсутність необхідного технічного рішення. Про це повідомляють експерти Комітету деревообробної та меблевої галузі Європейської Бізнес Асоціації.

Для експорту деревообробної продукції компанії мають отримати сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів виключно в електронній формі, згідно з вимогами Постанови Кабміну №483 від 12 травня 2023 року.

Ця ж Постанова зобов’язувала Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та Міністерство цифрової трансформації України до 17 грудня 2023 року забезпечити можливість видачі лісорубного квитка та сертифіката в електронній формі. За інформацією від компаній-членів Асоціації, досі така технічна можливість не була реалізована у повному обсязі – для всіх видів продукції.

До прикладу, у лютому 2024 року бізнес звернувся до Єдиної екологічної платформи «ЕкоСистема» із запитом щодо технічної можливості отримання сертифікату походження лісоматеріалів та виготовлених із них пиломатеріалів на тріску технологічну як поворотні відходи, однак натомість була отримана відповідь, що така можливість не передбачена. На жаль, ця проблема не вирішена до сих пір.

Відсутність технічної можливості отримання сертифікатів для відходів пиломатеріалів та супутньої продукції, зокрема тріски технологічної як поворотних відходів, унеможливлює її експорт. Враховуючи значні обсяги виробництва тріски, обмежений попит на цей продукт на вітчизняному ринку та потребу економіки України у валютних надходженнях, така ситуація негативно впливає як на експортерів, так і на економіку України в цілому.

Для деревообробного бізнесу важливо реалізувати технічну можливість видачі сертифікатів в електронній формі, зокрема для тріски технологічної як поворотних відходів. Для цього Асоціація звернулась до згаданих міністерств із проханням оперативно доопрацювати Єдину екологічну платформу «ЕкоСистема». 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: