fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Захист права власності в ЄСПЛ у зв’язку з агресією РФ проти України. (Part 1)

27/ 09/ 2022
  Автор: Олег Жерьобкін, адвокат Dynasty Law & Investment Європейська конвенція з прав людини гарантує кожному право на мирне володіння та користування своїм майном. Одним із засобів захисту цього права є звернення до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) зі скаргою проти держави – учасниці Конвенції, яка це право порушує. Майже з початку військової агресії Російської Федерації проти України, РФ прийняла рішення про вихід з Ради Європи та денонсацію Конвенції.  Нещодавно, 16 вересня 2022 року, у відповідності з нормами Конвенції, Російська Федерація перестала бути стороною Європейської конвенції з прав людини, а отже більше не зобов’язана дотримуватись її положень. Проте, ЄСПЛ і зараз залишається компетентним розглядати заяви (скарги) проти Російської Федерації щодо фактів порушення Конвенції, які мали місце до 16 вересня 2022 року. У зв’язку з цим, будь-який громадянин України або юридична особа може звернутись до ЄСПЛ зі скаргою проти РФ у зв’язку з порушенням останньою прав, гарантованих Конвенцією, зокрема права на мирне володіння майном. Таке звернення має бути здійснене в межах 4-місячного строку з моменту вичерпання всіх національних засобів захисту, а за їх відсутності, з моменту порушення права або з дати, коли стало відомо про такі порушення. Слід також пам’ятати, що у випадку визнання Судом скарги прийнятною та встановлення порушення норм Конвенції, заявник має право заявити Суду вимогу про справедливу компенсацію шкоди, завданої порушенням його прав. Таким чином, якщо ваше майно було знищене або захоплене окупаційними військами, ви ще маєте час на звернення до ЄСПЛ за захистом своїх прав. Спеціалісти Dynasty Law & Investment вже мають досвід звернень до ЄСПЛ зі скаргами проти РФ та може надати кваліфіковану допомогу з цього питання.

Автор: Олег Жерьобкін, адвокат Dynasty Law & Investment

Європейська конвенція з прав людини гарантує кожному право на мирне володіння та користування своїм майном.

Одним із засобів захисту цього права є звернення до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) зі скаргою проти держави – учасниці Конвенції, яка це право порушує.

Майже з початку військової агресії Російської Федерації проти України, РФ прийняла рішення про вихід з Ради Європи та денонсацію Конвенції. 

Нещодавно, 16 вересня 2022 року, у відповідності з нормами Конвенції, Російська Федерація перестала бути стороною Європейської конвенції з прав людини, а отже більше не зобов’язана дотримуватись її положень.

Проте, ЄСПЛ і зараз залишається компетентним розглядати заяви (скарги) проти Російської Федерації щодо фактів порушення Конвенції, які мали місце до 16 вересня 2022 року.

У зв’язку з цим, будь-який громадянин України або юридична особа може звернутись до ЄСПЛ зі скаргою проти РФ у зв’язку з порушенням останньою прав, гарантованих Конвенцією, зокрема права на мирне володіння майном.

Таке звернення має бути здійснене в межах 4-місячного строку з моменту вичерпання всіх національних засобів захисту, а за їх відсутності, з моменту порушення права або з дати, коли стало відомо про такі порушення.

Слід також пам’ятати, що у випадку визнання Судом скарги прийнятною та встановлення порушення норм Конвенції, заявник має право заявити Суду вимогу про справедливу компенсацію шкоди, завданої порушенням його прав.

Таким чином, якщо ваше майно було знищене або захоплене окупаційними військами, ви ще маєте час на звернення до ЄСПЛ за захистом своїх прав.

Спеціалісти Dynasty Law & Investment вже мають досвід звернень до ЄСПЛ зі скаргами проти РФ та може надати кваліфіковану допомогу з цього питання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: