fbpx

Як бізнесмени оцінили митну сферу України

12/ 02/ 2018

Європейська Бізнес Асоціація розпитала експертів Митного Комітету Асоціації про те, що вони думають про ситуацію у митній сфері у попередні 7 місяців.

Новий показник склав 3,05 бали з п’яти можливих за шкалою Лайкерта.

Переглянути презентацію

Цікаво, що минулий показник у першому півріччі 2017 року дорівнював – 2, 9 бали. Отже спостерігається незначне зростання і індекс врешті-решт покинув негативну площину.

Як ми рахували індекс?

Ми аналізували середнє значення по трьох показниках:

Корупція

Якість митних сервісів

Робота “Єдиного вікна”

Денис Шендрик Співголова Митного Комітету Асоціації, PwC
Митний Індекс Європейської Бізнес Асоціації другого півріччя 2017 року необхідно розглядати у контексті запуску системи “Єдиного Вікна”. Хоч оцінка цієї системи є лише одним з трьох складових індексу, саме робота “Єдиного Вікна” значним чином впливає на показники “Якість митних послуг” та “Корупція”.

“Впровадження системи “Єдиного Вікна”, спочатку в тестовому, а потім і в обов’язковому режимі, виявило раніше приховані факти повної залежності імпортерів та експортерів від неефективної, бюрократизованої та відверто корупційної роботи контролюючих органів, які поряд з митницею, задіяні у процесі митного оформлення вантажів.

Власне, більшість проблемних питань, які обговорювалися на засіданнях митного комітету Асоціації, а потім піднімалися до урядових кабінетів, й стосувалися затримок у митному оформленні вантажів, через необхідність 100% фітосанітарного інспектування вантажів із дерев’яним пакувальним матеріалом, бюрократизованого ветеринарно-санітарного контролю, а також подекуди, подвійного радіологічного контролю.

На мій погляд, саме ці проблеми, а також відсутність помітних реформ в митній сфері й були ключовими при визначенні Митного Індексу другого півріччя 2017 року. Маю надію, що з подальшим становленням “Єдиного Вікна”, показник Митного Індексу зростатиме.”- коментує свіжі результати експертного дослідження Співголова Митного Комітету Асоціації Денис Шендрик, PwC.

Більше деталей та цифр у презентації.

У разі питань, наші експерти з радістю прокоментують отримані результати. Пишіть нам на pr@eba.com.ua

Партнер дослідження

Презентації та документи

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: