fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

В яких випадках банк може відмовити клієнту у підтриманні подальших ділових відносин або відмовитися взагалі встановлювати такі ділові відносини та що з цим робити?

08/ 11/ 2022
  Авторка: Вікторія Досковська, адвокат Dynasty Law & Investment Відповідно до ст. 6 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» банки є суб’єктами первинного фінансового моніторингу, що означає наявність в них обов’язку при встановленні ділових відносин із клієнтами (відкриття рахунків, укладення кредитних та депозитних договорів, обслуговування фінансових операцій та інше) застосовувати ризик-орієнтований підхід. Такий ризик-орієнтований підхід полягає у перевірці клієнта на предмет можливої його причетності до використання банка для злочинних цілей: відмивання через банк незаконно одержаних доходів, фінансування тероризму або розповсюдження зброї масового знищення. Ключовим у такій перевірці є слово «можливої», яким, на жаль, банк може маніпулювати, адже, не зважаючи на встановлені у законі критерії ризику, банки додатково наділені правом встановлювати власні, внутрішні критерії перевірки, які становлять інформацію із обмеженим доступом, і не розголошуються. При цьому, банк може відмовити клієнту у ділових відносинах як при первинному зверненні, так й вже після тривалої співпраці, наслідком чого є закриття всіх відкритих у банку рахунків, розірвання в односторонньому порядку всіх укладених з банком договорів та відмова у проведенні фінансових операцій без попередження та повідомлення причин. Внаслідок вказаних дій клієнт може опинитися у досить складній ситуації, коли, наприклад, довгоочікуваний платіж на його користь або оплата клієнтом своїх фінансових зобов’язань будуть заблоковані банком, що безпосередньо впливає не тільки на фінансовий стан клієнта, а й на його ділову репутацію. Між тим, таке право банку не є необмеженим і такі дії можуть бути оскаржені та присічені, в чому можуть допомогти спеціалісти Dynasty Law & Investment.

Авторка: Вікторія Досковська, адвокат Dynasty Law & Investment

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» банки є суб’єктами первинного фінансового моніторингу, що означає наявність в них обов’язку при встановленні ділових відносин із клієнтами (відкриття рахунків, укладення кредитних та депозитних договорів, обслуговування фінансових операцій та інше) застосовувати ризик-орієнтований підхід.

Такий ризик-орієнтований підхід полягає у перевірці клієнта на предмет можливої його причетності до використання банка для злочинних цілей: відмивання через банк незаконно одержаних доходів, фінансування тероризму або розповсюдження зброї масового знищення.

Ключовим у такій перевірці є слово «можливої», яким, на жаль, банк може маніпулювати, адже, не зважаючи на встановлені у законі критерії ризику, банки додатково наділені правом встановлювати власні, внутрішні критерії перевірки, які становлять інформацію із обмеженим доступом, і не розголошуються.

При цьому, банк може відмовити клієнту у ділових відносинах як при первинному зверненні, так й вже після тривалої співпраці, наслідком чого є закриття всіх відкритих у банку рахунків, розірвання в односторонньому порядку всіх укладених з банком договорів та відмова у проведенні фінансових операцій без попередження та повідомлення причин.

Внаслідок вказаних дій клієнт може опинитися у досить складній ситуації, коли, наприклад, довгоочікуваний платіж на його користь або оплата клієнтом своїх фінансових зобов’язань будуть заблоковані банком, що безпосередньо впливає не тільки на фінансовий стан клієнта, а й на його ділову репутацію.

Між тим, таке право банку не є необмеженим і такі дії можуть бути оскаржені та присічені, в чому можуть допомогти спеціалісти Dynasty Law & Investment.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: