fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

В ЕВА зустрілись з керівником Європейського проєкту технічної допомоги щодо безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин

22/ 07/ 2021
  Сьогодні Комітет виробників ветеринарних препаратів зустрівся з керівником Європейського проекту технічної допомоги «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин». Головною темою обговорення було прийняття оновленої редакції Закону України «Про ветеринарну медицину». Так, Законом визначено розробку 85 нормативно-правових підзаконних актів, які мають бути прийняті до березня 2022 року. А вступлять в силу - з березня 2023 року. Водночас, велика частина цих документів є абсолютно новою для України і потребує дуже виваженого підходу та залучення європейських експертів з відповідним досвідом. В тому числі, про ці документи і говорили представники ЕВА з міжнародними колегами. Так, йшлося про: розробку системи фармакологічного нагляду за ветеринарними препаратами; ліцензування імпорту та реалізації ветеринарних препаратів; гармонізацію інструкцій щодо лікування та профілактики хвороб тварин та птиці, особливо, сальмонельозу птиці; можливість виробництва та реєстрації аутогенних вакцин; вдосконалення навчальних програм для підготовки лікарів ветеринарної медицини та підвищення кваліфікації фахівців Держпродспоживслужби. Учасники зустрічі домовились про координацію зусиль та співпрацю з метою розробки ветеринарного законодавства, яке б відповідало кращим міжнародним практикам у ветеринарній медицині. Водночас, спільнота дуже сподівається на подальшу підтримку від європейських колег.

Сьогодні Комітет виробників ветеринарних препаратів зустрівся з керівником Європейського проекту технічної допомоги «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин».

Головною темою обговорення було прийняття оновленої редакції Закону України «Про ветеринарну медицину». Так, Законом визначено розробку 85 нормативно-правових підзаконних актів, які мають бути прийняті до березня 2022 року. А вступлять в силу – з березня 2023 року. Водночас, велика частина цих документів є абсолютно новою для України і потребує дуже виваженого підходу та залучення європейських експертів з відповідним досвідом.

В тому числі, про ці документи і говорили представники ЕВА з міжнародними колегами. Так, йшлося про:

  • розробку системи фармакологічного нагляду за ветеринарними препаратами;
  • ліцензування імпорту та реалізації ветеринарних препаратів;
  • гармонізацію інструкцій щодо лікування та профілактики хвороб тварин та птиці, особливо, сальмонельозу птиці;
  • можливість виробництва та реєстрації аутогенних вакцин;
  • вдосконалення навчальних програм для підготовки лікарів ветеринарної медицини та підвищення кваліфікації фахівців Держпродспоживслужби.

Учасники зустрічі домовились про координацію зусиль та співпрацю з метою розробки ветеринарного законодавства, яке б відповідало кращим міжнародним практикам у ветеринарній медицині. Водночас, спільнота дуже сподівається на подальшу підтримку від європейських колег.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: