fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Звернення компанії Scania CV AB

10/ 11/ 2020
  Шведська міжнародна компанія Scania CV AB, що є складовою частиною групи Volkswagen, до якої входять 12 брендів легкових та комерційних автомобілів із семи Європейських країн, висловлює глибоке обурення рішенням Господарського суду Київської області, який задовольнив безпідставний позов до компанії щодо стягнення понад 123 млн. грн. На території України Scania CV AB діє ще з 1990-х років через офіційного дистриб’ютора (афілійовану українську компанію) та розгалужену мережу дилерів. У період 2016-2017 рр. за ініціативою Scania було припинено співробітництво з одним із дилерів – Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма «Журавлина» через те, що діяльність компанії не відповідала стандартам ведення бізнесу Scania CV AB та вимогам договорів. ТОВ «Фірма «Журавлина» подала безпідставний позов щодо стягнення з компанії Scania нібито упущеної вигоди та вигаданого боргу зі сплати сервісної винагороди за надання дилерських послуг за період 2012-2017 рр. Так, Дилер просив суд стягнути зі Scania сервісну винагороду за ставкою, що в декілька разів перевищувала визначену договором та за контрактами, до укладення яких ТОВ «Фірма «Журавлина» не мало жодного відношення. Також ТОВ «Фірма «Журавлина» заявила вимоги щодо відшкодування упущеної вигоди, яку вона нібито не отримала, оскільки інші дилери Scania, здійснювали продаж продукції на територіях, які ТОВ «Фірма «Журавлина» вважає «своїми». Проте, жодних умов ексклюзивності договори між Scania та ТОВ «Фірма «Журавлина» не містили, а тому заявлені вимоги є надуманими та безпідставними. Більш того, позовні вимоги щодо стягнення понад 123 млн. грн. з іноземного інвестора ґрунтувались лише на самостійно складених ТОВ «Фірма «Журавлина» таблицях, без жодного  документального підтвердження.  Проігнорувавши всі доводи Scania про безпідставність вимог та фактичну відсутність доказів, суддя Господарського суду Київської області Чонгова С.І. задовольнила позов у повному обсязі – стягнула з дистриб’ютора Scania на користь ТОВ «Фірма «Журавлина» кошти у розмірі понад 123 млн. грн. Ситуація на українському ринку, що склалася навколо такого великого міжнародного інвестора, як Scania, є показником очевидної токсичності інвестиційного клімату в Україні. Для національної економіки та інвестиційних ініціатив керівництва країни вона може мати довгострокові негативні наслідки, оскільки великі інвестори направляють інвестиції лише туди, де вони достатньо захищені від подібних протиправних зазіхань. Разом з тим, Scania має намір захищати свою позицію та відстоювати справедливість при розгляді справи в апеляційній інстанції та висловлює сподівання на чесний та неупереджений перегляд справи.

Шведська міжнародна компанія Scania CV AB, що є складовою частиною групи Volkswagen, до якої входять 12 брендів легкових та комерційних автомобілів із семи Європейських країн, висловлює глибоке обурення рішенням Господарського суду Київської області, який задовольнив безпідставний позов до компанії щодо стягнення понад 123 млн. грн.

На території України Scania CV AB діє ще з 1990-х років через офіційного дистриб’ютора (афілійовану українську компанію) та розгалужену мережу дилерів. У період 2016-2017 рр. за ініціативою Scania було припинено співробітництво з одним із дилерів – Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма «Журавлина» через те, що діяльність компанії не відповідала стандартам ведення бізнесу Scania CV AB та вимогам договорів.

ТОВ «Фірма «Журавлина» подала безпідставний позов щодо стягнення з компанії Scania нібито упущеної вигоди та вигаданого боргу зі сплати сервісної винагороди за надання дилерських послуг за період 2012-2017 рр. Так, Дилер просив суд стягнути зі Scania сервісну винагороду за ставкою, що в декілька разів перевищувала визначену договором та за контрактами, до укладення яких ТОВ «Фірма «Журавлина» не мало жодного відношення.

Також ТОВ «Фірма «Журавлина» заявила вимоги щодо відшкодування упущеної вигоди, яку вона нібито не отримала, оскільки інші дилери Scania, здійснювали продаж продукції на територіях, які ТОВ «Фірма «Журавлина» вважає «своїми». Проте, жодних умов ексклюзивності договори між Scania та ТОВ «Фірма «Журавлина» не містили, а тому заявлені вимоги є надуманими та безпідставними.

Більш того, позовні вимоги щодо стягнення понад 123 млн. грн. з іноземного інвестора ґрунтувались лише на самостійно складених ТОВ «Фірма «Журавлина» таблицях, без жодного  документального підтвердження. 

Проігнорувавши всі доводи Scania про безпідставність вимог та фактичну відсутність доказів, суддя Господарського суду Київської області Чонгова С.І. задовольнила позов у повному обсязі – стягнула з дистриб’ютора Scania на користь ТОВ «Фірма «Журавлина» кошти у розмірі понад 123 млн. грн.

Ситуація на українському ринку, що склалася навколо такого великого міжнародного інвестора, як Scania, є показником очевидної токсичності інвестиційного клімату в Україні. Для національної економіки та інвестиційних ініціатив керівництва країни вона може мати довгострокові негативні наслідки, оскільки великі інвестори направляють інвестиції лише туди, де вони достатньо захищені від подібних протиправних зазіхань. Разом з тим, Scania має намір захищати свою позицію та відстоювати справедливість при розгляді справи в апеляційній інстанції та висловлює сподівання на чесний та неупереджений перегляд справи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: