fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

В Україні розроблять можливості для стимулювання екомодернізації промисловості

02/ 04/ 2021
  Так, мова йде про фінансові стимули та податкові пільги для підприємств, що впроваджують найкращі доступні технології та методи управління (НДТМ) в контексті реалізації положень Директиви 2010/75/ЕС про промислове забруднення. Розробка механізмів державної допомоги за прикладом країн ЄС нарешті обговорюється на найвищому рівні. Експерти, бізнес, депутати та уряд згодні, що джерелом фінансування екомодернізації можуть стати у тому числі і кошти екоподатку. Саме це сьогодні обговорювалося представниками Асоціації під час засідання робочої групи «Обговорення концепції реформування екологічного податку», яке пройшло під головуванням пана Олексія Устенка, Голови підкомітету з питань рентних платежів, екологічного податку та оподаткування АПК Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики. Ольга Бойко. Координатор комітету промислової екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації. В поточних умовах екомодернізація можлива виключно за співпраці держави та бізнесу. Дотації, пільгові кредити (поворотна допомога), спрямування надходжень від екоподатків та штрафів на природоохоронні заходи, звільнення від оподаткування – усі ці інструменти дозволили підприємствам з країн ЄС здійснити екологізацію без вагомих економічних втрат. Нам також це під силу, і ми раді, що маємо підтримку та розуміння з боку влади. Для розуміння міжнародного досвіду, наприклад, у Польщі кошти від сплати за користування природними ресурсами, екоподатки, штрафи за забруднення та доходи з продажу квот на викиди СО2 спрямовуються у спеціальні фонди та використовуються виключно на фінансування природоохоронних заходів на державному та місцевому рівнях. А підприємства мають можливість отримати часткове фінансування або пільгові кредити (поворотну допомогу) для своїх проєктів з екомодернізації, а також залучити фінансові засоби ЄС. У Чехії з 2017 року підприємства, що впроваджують НДТМ звільнені від сплати податку на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Європейська Бізнес Асоціація вдячна пану Устенку за організацію дискусії та сподівається на відображення запропонованих ініціатив у відповідних законодавчих актах.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.    

Так, мова йде про фінансові стимули та податкові пільги для підприємств, що впроваджують найкращі доступні технології та методи управління (НДТМ) в контексті реалізації положень Директиви 2010/75/ЕС про промислове забруднення. Розробка механізмів державної допомоги за прикладом країн ЄС нарешті обговорюється на найвищому рівні. Експерти, бізнес, депутати та уряд згодні, що джерелом фінансування екомодернізації можуть стати у тому числі і кошти екоподатку.

Саме це сьогодні обговорювалося представниками Асоціації під час засідання робочої групи «Обговорення концепції реформування екологічного податку», яке пройшло під головуванням пана Олексія Устенка, Голови підкомітету з питань рентних платежів, екологічного податку та оподаткування АПК Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики.

Ольга Бойко Координатор комітету промислової екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації
В поточних умовах екомодернізація можлива виключно за співпраці держави та бізнесу. Дотації, пільгові кредити (поворотна допомога), спрямування надходжень від екоподатків та штрафів на природоохоронні заходи, звільнення від оподаткування – усі ці інструменти дозволили підприємствам з країн ЄС здійснити екологізацію без вагомих економічних втрат. Нам також це під силу, і ми раді, що маємо підтримку та розуміння з боку влади.

Для розуміння міжнародного досвіду, наприклад, у Польщі кошти від сплати за користування природними ресурсами, екоподатки, штрафи за забруднення та доходи з продажу квот на викиди СО2 спрямовуються у спеціальні фонди та використовуються виключно на фінансування природоохоронних заходів на державному та місцевому рівнях. А підприємства мають можливість отримати часткове фінансування або пільгові кредити (поворотну допомогу) для своїх проєктів з екомодернізації, а також залучити фінансові засоби ЄС. У Чехії з 2017 року підприємства, що впроваджують НДТМ звільнені від сплати податку на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Європейська Бізнес Асоціація вдячна пану Устенку за організацію дискусії та сподівається на відображення запропонованих ініціатив у відповідних законодавчих актах.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: