fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Податки повертаються

01/ 06/ 2022
  27 травня 2022 року набув чинності Закон України 2260-IX яким було скасовано частину послаблень для українського бізнесу в частині оподаткування, які були запроваджені на початку війни. Зокрема, для компаній, які мають можливість своєчасно виконувати обов’язки щодо дотримання термінів сплати податків і зборів, подання звітності, реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних, розрахунків коригування, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року, мають: До 15.07.2022 зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування в ЄРПН. До 20.07.2022 подати відповідну звітність. До 31.07.2022 сплатити податки і збори. Цікаве з теми: Оподаткування під час дії воєнного стану При цьому порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків  і перелік документів на підтвердження затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику — чекаємо. Також повертаються камеральні, документальні позапланові та фактичні перевірки. Водночас, компанії, які мають можливість своєчасно виконувати обов’язки щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, як і раніше, звільняються від відповідальності з обовязком виконати зобовязання протягом 6 місяців після закінчення дії воєнного стану. Цікавим моментом є також те, що компаніям до припинення або скасування дії воєнного стану заборонено подавати уточнюючі розрахунки до податкових декларацій за звітні (податкові) періоди до лютого 2022 року з показниками на зменшення податкових зобов’язань і/або декларування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

27 травня 2022 року набув чинності Закон України 2260-IX яким було скасовано частину послаблень для українського бізнесу в частині оподаткування, які були запроваджені на початку війни.

Зокрема, для компаній, які мають можливість своєчасно виконувати обов’язки щодо дотримання термінів сплати податків і зборів, подання звітності, реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних, розрахунків коригування, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року, мають:

  • До 15.07.2022 зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування в ЄРПН.
  • До 20.07.2022 подати відповідну звітність.
  • До 31.07.2022 сплатити податки і збори.

Цікаве з теми: Оподаткування під час дії воєнного стану

При цьому порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків  і перелік документів на підтвердження затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику — чекаємо.

Також повертаються камеральні, документальні позапланові та фактичні перевірки.

Водночас, компанії, які мають можливість своєчасно виконувати обов’язки щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, як і раніше, звільняються від відповідальності з обов’язком виконати зобов’язання протягом 6 місяців після закінчення дії воєнного стану.

Цікавим моментом є також те, що компаніям до припинення або скасування дії воєнного стану заборонено подавати уточнюючі розрахунки до податкових декларацій за звітні (податкові) періоди до лютого 2022 року з показниками на зменшення податкових зобов’язань і/або декларування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: