fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Новий Закон щодо COVID-19: зміни до процесуальних кодексів

06/ 04/ 2020
  02 квітня 2020 року набули чинності зміни до процесуальних кодексів, внесені для попередження негативних наслідків поширення COVID-19 в Україні.  Що нового Відтепер в усіх справах, які розглядаються господарськими, адміністративними та загальними судами в Україні: протягом всього часу офіційно встановленого карантину учасники справи можуть приймати участь в судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів (в той же час, не визначається процедура проведення таких засідань, технічні вимоги до обладнання тощо); більшість процесуальних строків, встановлених законом, продовжуються на час тривалості офіційно встановленого карантину (зокрема, строки оскарження судових рішень, на зміну позовних вимог, судового розгляду справ); в тих випадках, де процесуальні строки встановлює суд, такі строки не можуть бути меншими за строк тривалості офіційно встановленого карантину (тільки в господарських та адміністративних судах).  Крім того, на строк офіційно встановленого карантину було продовжено строки позовної давності, як загальні, так і спеціальні. Наслідки Зміни покликані подолати існуючі труднощі в роботі судів та забезпечити реалізацію процесуальних прав учасниками судових проваджень в період карантину, встановленого для запобігання  поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). Інші новини, огляд законодавчих ініціатив щодо COVID-19 та інша інформація доступні у Довідковому центрі щодо коронавірусу, який надає доступ до інформаційних ресурсів, повідомлень про законодавчі зміни в різних країнах, а також до контактних осіб в наших офісах, які можуть відповісти на додаткові питання. Додаткова інформація Такі ПОВІДОМЛЕННЯ видаються для інформування клієнтів Бейкер Макензі” та інших зацікавлених осіб про розвиток законодавства, що може вплинути на них чи іншим чином їх зацікавити. Вищевикладені коментарі не є юридичною порадою чи позицією та не мають розглядатися як такі, що замінюють окрему пораду у конкретній справі. За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся до: Ігоря Сюсєль Партнера Baker McKenzie Ксенії Погружальської Старшого юриста Baker McKenzie

02 квітня 2020 року набули чинності зміни до процесуальних кодексів, внесені для попередження негативних наслідків поширення COVID-19 в Україні. 

Що нового

Відтепер в усіх справах, які розглядаються господарськими, адміністративними та загальними судами в Україні:

  • протягом всього часу офіційно встановленого карантину учасники справи можуть приймати участь в судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів (в той же час, не визначається процедура проведення таких засідань, технічні вимоги до обладнання тощо);
  • більшість процесуальних строків, встановлених законом, продовжуються на час тривалості офіційно встановленого карантину (зокрема, строки оскарження судових рішень, на зміну позовних вимог, судового розгляду справ);
  • в тих випадках, де процесуальні строки встановлює суд, такі строки не можуть бути меншими за строк тривалості офіційно встановленого карантину (тільки в господарських та адміністративних судах). 

Крім того, на строк офіційно встановленого карантину було продовжено строки позовної давності, як загальні, так і спеціальні.

Наслідки

Зміни покликані подолати існуючі труднощі в роботі судів та забезпечити реалізацію процесуальних прав учасниками судових проваджень в період карантину, встановленого для запобігання  поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Інші новини, огляд законодавчих ініціатив щодо COVID-19 та інша інформація доступні у Довідковому центрі щодо коронавірусу, який надає доступ до інформаційних ресурсів, повідомлень про законодавчі зміни в різних країнах, а також до контактних осіб в наших офісах, які можуть відповісти на додаткові питання.

Додаткова інформація

Такі ПОВІДОМЛЕННЯ видаються для інформування клієнтів “Бейкер Макензі” та інших зацікавлених осіб про розвиток законодавства, що може вплинути на них чи іншим чином їх зацікавити. Вищевикладені коментарі не є юридичною порадою чи позицією та не мають розглядатися як такі, що замінюють окрему пораду у конкретній справі.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся до:

Ігоря Сюсєль
Партнера Baker McKenzie

Ксенії Погружальської
Старшого юриста Baker McKenzie

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: