fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Наталія Співак представила попередні результати дослідження «Оцінка правового середовища щодо туберкульозу в Україні»

29/ 03/ 2018
  29 березня 2018 року юрист ПА Наталія Співак на засіданні Комітету з регіональної політики Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу представила огляд попередніх результатів дослідження «Оцінка правового середовища щодо туберкульозу в Україні», що проводиться в Україні ПРООН та Партнерством «Зупинити туберкульоз». Метою даного дослідження є виявлення прогалин та недоліків в чинних нормативно-правових актах та політичних засадах щодо профілактики, лікування та зменшення наслідків туберкульозу (далі - ТБ) та ВІЛ-асоційованого ТБ, зокрема в аспекті відповідності міжнародним інструментам у галузі прав людини; а також надання рекомендацій щодо правового та політичного середовища, що стосуються громадського здоровя, перегляду законів та реформ для посилення доступу до профілактики, лікування та підтримки людей із ТБ та ВІЛ-асоційованим ТБ в Україні. В ході роботи над проектом було виділено ключові групи населення, що відносяться до груп підвищеного ризику захворювання на ТБ, проаналізовано нормативно-правові акти, що можуть створювати бар’єри на шляху до доступу громадян України до реалізації їх прав та інтересів, а також напрацьовано базові рекомендації. Зокрема, до загальних можна віднести такі: затвердити нову актуальну загальнодержавну цільову соціальну програму протидії захворюванню на ТБ; актуалізувати уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної та третинної медичної допомоги людям із ТБ у частині ключових груп населення, сучасних методів діагностичного обстеження; внести зміни до Календаря профілактичних щеплень тощо. Коментуючи проблематику юрист зазначила: «Питання протидії ТБ в Україні – один з пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку та предмет міжнародних зобов’язань. Україна займає друге місце у Європейському регіоні за поширеністю туберкульозу та входить до переліку 20 країн з найвищим тягарем мультирезистентного туберкульозу. При цьому успіх лікування та відсоток вчасно виявленого захворювання лишається занизьким».

29 березня 2018 року юрист ПА Наталія Співак на засіданні Комітету з регіональної політики Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу представила огляд попередніх результатів дослідження «Оцінка правового середовища щодо туберкульозу в Україні», що проводиться в Україні ПРООН та Партнерством «Зупинити туберкульоз».

Метою даного дослідження є виявлення прогалин та недоліків в чинних нормативно-правових актах та політичних засадах щодо профілактики, лікування та зменшення наслідків туберкульозу (далі – ТБ) та ВІЛ-асоційованого ТБ, зокрема в аспекті відповідності міжнародним інструментам у галузі прав людини; а також надання рекомендацій щодо правового та політичного середовища, що стосуються громадського здоров’я, перегляду законів та реформ для посилення доступу до профілактики, лікування та підтримки людей із ТБ та ВІЛ-асоційованим ТБ в Україні.

В ході роботи над проектом було виділено ключові групи населення, що відносяться до груп підвищеного ризику захворювання на ТБ, проаналізовано нормативно-правові акти, що можуть створювати бар’єри на шляху до доступу громадян України до реалізації їх прав та інтересів, а також напрацьовано базові рекомендації. Зокрема, до загальних можна віднести такі: затвердити нову актуальну загальнодержавну цільову соціальну програму протидії захворюванню на ТБ; актуалізувати уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної та третинної медичної допомоги людям із ТБ у частині ключових груп населення, сучасних методів діагностичного обстеження; внести зміни до Календаря профілактичних щеплень тощо.

Коментуючи проблематику юрист зазначила: «Питання протидії ТБ в Україні – один з пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку та предмет міжнародних зобов’язань. Україна займає друге місце у Європейському регіоні за поширеністю туберкульозу та входить до переліку 20 країн з найвищим тягарем мультирезистентного туберкульозу. При цьому успіх лікування та відсоток вчасно виявленого захворювання лишається занизьким».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: