fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Надомна та дистанційна робота: затверджено типові форми трудових договорів

10/ 08/ 2021
  Стисло 16 липня 2021 року набрав чинності Наказ Міністерства економіки України № 913-21, яким затверджено типові форми трудових договорів про надомну та дистанційну роботу (надалі - Наказ). Основні моменти Роботодавці можуть використовувати затверджені Наказом типові форми при укладенні трудових договорів про надомну та дистанційну роботу із своїми працівниками, оскільки  законодавство вимагає укладення таких договорів обовязково у письмовій формі, за виключенням деяких виняткових ситуацій. Нагадаємо, що з 27 лютого 2021 року в Україні застосування дистанційної та надомної роботи врегульовані законом як окремі форми організації праці, відмінні від роботи на стаціонарному робочому місці (у офісі чи виробничих приміщеннях роботодавця).  Зокрема, встановлені особливі норми щодо охорони праці дистанційних та надомних працівників, забезпечення їх засобами та матеріалами для виконання роботи, їх відповідальності за майно роботодавця і т. ін. Закон також згадує про принципову можливість поєднання дистанційної роботи з роботою на стаціонарному робочому місці, але детальне регулювання щодо цього відсутнє, і цей пробіл роботодавці мають заповнити самостійно. Рекомендовані дії Привести у відповідність до законодавства трудові договори працівників, що залучені до надомної або дистанційної роботи.  Для уникнення скарг працівників та судових спорів, розробити та затвердити внутрішні політики щодо взаємних прав та обовязків роботодавця та працівників у випадку поєднання роботи на стаціонарному робочому місці із виконанням роботи дистанційно. Контакти Ліна Немченко Партнер Baker McKenzie   Маряна Марчук Радник Baker McKenzie

Стисло

16 липня 2021 року набрав чинності Наказ Міністерства економіки України № 913-21, яким затверджено типові форми трудових договорів про надомну та дистанційну роботу (надалі – “Наказ“).

Основні моменти

Роботодавці можуть використовувати затверджені Наказом типові форми при укладенні трудових договорів про надомну та дистанційну роботу із своїми працівниками, оскільки  законодавство вимагає укладення таких договорів обов’язково у письмовій формі, за виключенням деяких виняткових ситуацій.

Нагадаємо, що з 27 лютого 2021 року в Україні застосування дистанційної та надомної роботи врегульовані законом як окремі форми організації праці, відмінні від роботи на стаціонарному робочому місці (у офісі чи виробничих приміщеннях роботодавця).  Зокрема, встановлені особливі норми щодо охорони праці дистанційних та надомних працівників, забезпечення їх засобами та матеріалами для виконання роботи, їх відповідальності за майно роботодавця і т. ін. Закон також згадує про принципову можливість поєднання дистанційної роботи з роботою на стаціонарному робочому місці, але детальне регулювання щодо цього відсутнє, і цей пробіл роботодавці мають заповнити самостійно.

Рекомендовані дії

  • Привести у відповідність до законодавства трудові договори працівників, що залучені до надомної або дистанційної роботи. 
  • Для уникнення скарг працівників та судових спорів, розробити та затвердити внутрішні політики щодо взаємних прав та обов’язків роботодавця та працівників у випадку поєднання роботи на стаціонарному робочому місці із виконанням роботи дистанційно.

Контакти

Ліна Немченко
Партнер Baker McKenzie
 
Мар’яна Марчук
Радник Baker McKenzie

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: