fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

ЕВА нагадує про набрання чинності нових вимог щодо обслуговування споживачів державною мовою

14/ 01/ 2021
  З 16 січня вступають в силу нові вимоги статті 30 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зазначає, що саме українська мова є мовою обслуговування споживачів у нашій державі. Тому, усі підприємства будь-якої форми власності мають здійснювати обслуговування споживачів та надавати їм інформацію про товари чи послуги українською мовою. У той же час, на прохання клієнта його обслуговування може здійснюватися іншою, прийнятною для сторін мовою (до прикладу, російською або англійською). Дані вимоги поширюються як на підприємства, що працюють офлайн (до прикладу, заклади харчування, салони, магазини, тощо), так і, наприклад, на інтернет-магазини. Окрім цього, стаття 30 регламентує особливості використання української мови при маркуванні продукції. Зокрема, інформація про продукцію надається українською мовою у спосіб, визначений в Законі «Про захист прав споживачів». Якщо крім державної мови інформація про товар надається іншими мовами, обсяг інформації наданої українською мовою не може бути меншим ніж обов’язковий обсяг інформації передбачений законодавством про захист прав споживачів. У той же час, Закон дозволяє при наданні інформації про товар українською мовою використовувати слова, скорочення та абревіатури англійською мовою або з використанням латинських літер. У разі порушення підприємством вимог статті 30 Закону передбачається відповідальність бізнесу. Так, при надходженні інформації про дане порушення буде складатись акт про результати здійснення контролю за застосуванням державної мови, а бізнес отримає попередження та 30 днів на усунення порушень. За повторне протягом року порушення вимог, Уповноваженим із захисту української мови буде накладено штраф у розмірі від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5 100 до 6 800 гривень). Бізнес-спільнота, як обєднання соціально-свідомого та відповідального бізнесу, готова виконувати оновлену норму. Водночас, спільнота сподівається, що зловживання в даному контексті з боку контролюючих органів не будуть мати місце.  

З 16 січня вступають в силу нові вимоги статті 30 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зазначає, що саме українська мова є мовою обслуговування споживачів у нашій державі.

Тому, усі підприємства будь-якої форми власності мають здійснювати обслуговування споживачів та надавати їм інформацію про товари чи послуги українською мовою. У той же час, на прохання клієнта його обслуговування може здійснюватися іншою, прийнятною для сторін мовою (до прикладу, російською або англійською). Дані вимоги поширюються як на підприємства, що працюють офлайн (до прикладу, заклади харчування, салони, магазини, тощо), так і, наприклад, на інтернет-магазини.

Окрім цього, стаття 30 регламентує особливості використання української мови при маркуванні продукції. Зокрема, інформація про продукцію надається українською мовою у спосіб, визначений в Законі «Про захист прав споживачів». Якщо крім державної мови інформація про товар надається іншими мовами, обсяг інформації наданої українською мовою не може бути меншим ніж обов’язковий обсяг інформації передбачений законодавством про захист прав споживачів. У той же час, Закон дозволяє при наданні інформації про товар українською мовою використовувати слова, скорочення та абревіатури англійською мовою або з використанням латинських літер.

У разі порушення підприємством вимог статті 30 Закону передбачається відповідальність бізнесу. Так, при надходженні інформації про дане порушення буде складатись акт про результати здійснення контролю за застосуванням державної мови, а бізнес отримає попередження та 30 днів на усунення порушень. За повторне протягом року порушення вимог, Уповноваженим із захисту української мови буде накладено штраф у розмірі від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5 100 до 6 800 гривень).

Бізнес-спільнота, як об’єднання соціально-свідомого та відповідального бізнесу, готова виконувати оновлену норму. Водночас, спільнота сподівається, що зловживання в даному контексті з боку контролюючих органів не будуть мати місце.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: