fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес та Уряд досягли домовленості щодо стабілізації цін на соціально значущі товари

18/ 03/ 2021
  На початку пандемії в деяких регіонах України спостерігалось значне підвищення цін на різні товари. Так, за даними Антимонопольного комітету України за три тижні березня 2020 року ціни, наприклад, на гречану крупу зросли більше ніж на 50%, пшоно – на 24%, цукор на 16%, майже на 60% подорожчала картопля, вдвічі піднялися ціни на цибулю та моркву, тощо. Разом з тим, після проведення дослідження інформації про закупівельні та роздрібні ціни на крупи, хліб, цукор, борошно, найпопулярніші види м’яса, овочі, тощо АМКУ було рекомендовано знизити націнку на соціально-значущі товари, щоб сприяти зменшенню ціни. Не дивлячись на втрати для бізнесу, компанії погодились на такий крок. 22 квітня 2020 року було прийнято постанову КМУ «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» №341. Разом з тим, з огляду на  практику застосування процедури декларування цін бізнес неодноразово звертався до Мінекономрозвитку з пропозицією розглянути можливість внесення змін до Постанови №341. Водночас, у березні 2021 року, на виконання доручення Президента та Прем’єр-міністра України з метою недопущення значних цінових коливань на ринках продовольчих товарів, що мають соціальну значущість Мінекономрозвтку провело ряд консультацій з асоціаціями виробників та роздрібних мереж, які працюють на цих ринках. До діалогу долучилися Європейська Бізнес Асоціація, асоціації «Ретейлери України», «Союз птахівників України», «Укроліяпром», «Укрцукор», «Борошномели України», «Всеукраїнська асоціація пекарів», об’єднання підприємств хлібопекарної промисловості «Укрхлібпром». Усі сторони погодилися, що відповідно до прогнозних балансів попиту та пропозиції, внутрішній ринок повністю забезпечений  основними видами продовольства внутрішнього виробництва. При цьому, бізнес підтвердив, що готовий стабільно та безперебійно забезпечувати внутрішній ринок продовольством в необхідних обсягах. Разом з тим, розуміючи необхідність стабілізації цінової ситуації на основних ринках, підприємці запевнили, що вони вживатимуть усіх необхідних заходів, спрямованих на стабілізацію цін продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість. Сподіваємось, з боку Уряду домовленості також буть дотримані та буде внесено зміни до постанови КМУ №314. Довідково Постановою КМУ №341 від 22.04.2020 встановлено наступний перелік продовольчих товарів, що мають соціальну значущість: крупа гречана, цукор-пісок, борошно пшеничне вищого сорту, макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного вищого сорту), молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці), хліб житньо-пшеничний, яйця курячі категорії С1, птиця (тушка куряча), вода мінеральна негазована, масло вершкове жирністю 72,5%.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

На початку пандемії в деяких регіонах України спостерігалось значне підвищення цін на різні товари. Так, за даними Антимонопольного комітету України за три тижні березня 2020 року ціни, наприклад, на гречану крупу зросли більше ніж на 50%, пшоно – на 24%, цукор на 16%, майже на 60% подорожчала картопля, вдвічі піднялися ціни на цибулю та моркву, тощо. Разом з тим, після проведення дослідження інформації про закупівельні та роздрібні ціни на крупи, хліб, цукор, борошно, найпопулярніші види м’яса, овочі, тощо АМКУ було рекомендовано знизити націнку на соціально-значущі товари, щоб сприяти зменшенню ціни. Не дивлячись на втрати для бізнесу, компанії погодились на такий крок.

22 квітня 2020 року було прийнято постанову КМУ «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» №341. Разом з тим, з огляду на  практику застосування процедури декларування цін бізнес неодноразово звертався до Мінекономрозвитку з пропозицією розглянути можливість внесення змін до Постанови №341.

Водночас, у березні 2021 року, на виконання доручення Президента та Прем’єр-міністра України з метою недопущення значних цінових коливань на ринках продовольчих товарів, що мають соціальну значущість Мінекономрозвтку провело ряд консультацій з асоціаціями виробників та роздрібних мереж, які працюють на цих ринках. До діалогу долучилися Європейська Бізнес Асоціація, асоціації «Ретейлери України», «Союз птахівників України», «Укроліяпром», «Укрцукор», «Борошномели України», «Всеукраїнська асоціація пекарів», об’єднання підприємств хлібопекарної промисловості «Укрхлібпром». Усі сторони погодилися, що відповідно до прогнозних балансів попиту та пропозиції, внутрішній ринок повністю забезпечений  основними видами продовольства внутрішнього виробництва.

При цьому, бізнес підтвердив, що готовий стабільно та безперебійно забезпечувати внутрішній ринок продовольством в необхідних обсягах.

Разом з тим, розуміючи необхідність стабілізації цінової ситуації на основних ринках, підприємці запевнили, що вони вживатимуть усіх необхідних заходів, спрямованих на стабілізацію цін продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість. Сподіваємось, з боку Уряду домовленості також буть дотримані та буде внесено зміни до постанови КМУ №314.

Довідково

Постановою КМУ №341 від 22.04.2020 встановлено наступний перелік продовольчих товарів, що мають соціальну значущість: крупа гречана, цукор-пісок, борошно пшеничне вищого сорту, макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного вищого сорту), молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці), хліб житньо-пшеничний, яйця курячі категорії С1, птиця (тушка куряча), вода мінеральна негазована, масло вершкове жирністю 72,5%.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: