fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес проти запровадження прогресивної шкали оподаткування та збільшення податкового навантаження для сумлінних платників

30/ 05/ 2022
  Минулого тижня у Верховній Раді України було зареєстровано законопроєкт №7406 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», що дуже схвилювало прозорий бізнес, особливо в такий непростий для країни час. Зазначимо, що сама назва проєкту закону вводить читача в оману - в назві згадується лише ЄСВ, тоді як проєкт пропонує зміни і по ПДФО. Зауважимо, що пропонується вибіркова зміна правил лише стосовно оподаткування заробітних плат. Так, пропонується запровадження прогресивної шкали оподаткування доходів фізичних осіб для ПДФО ставки 9%- 18%-25% і для ЄСВ 11% -22%- 29%. Очевидно, що такі заходи в період війни є руйнівними для бізнесу, який продовжує працювати, підтримувати країну, співробітників та виплачувати заробітні плати. Особливо на собі це відчує сумлінний бізнес, який прозоро виплачує високі заробітні плати кваліфікованим працівникам. Більше того, будь-які дії, спрямовані на посилення зарегульованості, збільшення податкового навантаження врешті решт можуть спричинити такі негативні явища як збільшення вартості товарів та послуг сумлінних компаній, тінізацію оплати праці та загалом економіки, імовірну втрату кваліфікованих кадрів, тощо. Такі дії  аж ніяк не сприятимуть ані відновленню економіки, ані зменшенню безробіття, ані покращенню соціально-економічної ситуації (про що йдеться в пояснювальній записці). Зокрема, нововведення не вплинуть і на скорочення розриву у розмірі податкового навантаження на платників ПДФО і ЄСВ та користувачів існуючих в Україні низько-податкових режимів. Більше того, бізнес вважає передчасними будь-які розмови про підвищення податків, враховуючи відсутність ефективної боротьби з корупцією, ситуацію з тіньовою економікою, тощо. Європейська Бізнес Асоціація послідовно виступала за зниження податкового навантаження на оплату праці, підтримувала запровадження простих та зрозумілих правил оподаткування та їх неухильне виконання. Тож спільнота звертається до Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики з проханням не підтримувати проєкт Закону №7406 як такий, що містить суттєві ризики для сумлінного бізнесу та економіки країни загалом.

Минулого тижня у Верховній Раді України було зареєстровано законопроєкт №7406 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», що дуже схвилювало прозорий бізнес, особливо в такий непростий для країни час.

Зазначимо, що сама назва проєкту закону вводить читача в оману – в назві згадується лише ЄСВ, тоді як проєкт пропонує зміни і по ПДФО.

Зауважимо, що пропонується вибіркова зміна правил лише стосовно оподаткування заробітних плат. Так, пропонується запровадження прогресивної шкали оподаткування доходів фізичних осіб для ПДФО ставки 9%- 18%-25% і для ЄСВ 11% -22%- 29%.

Очевидно, що такі заходи в період війни є руйнівними для бізнесу, який продовжує працювати, підтримувати країну, співробітників та виплачувати заробітні плати. Особливо на собі це відчує сумлінний бізнес, який прозоро виплачує високі заробітні плати кваліфікованим працівникам.

Більше того, будь-які дії, спрямовані на посилення зарегульованості, збільшення податкового навантаження врешті решт можуть спричинити такі негативні явища як збільшення вартості товарів та послуг сумлінних компаній, тінізацію оплати праці та загалом економіки, імовірну втрату кваліфікованих кадрів, тощо. Такі дії  аж ніяк не сприятимуть ані відновленню економіки, ані зменшенню безробіття, ані покращенню соціально-економічної ситуації (про що йдеться в пояснювальній записці).

Зокрема, нововведення не вплинуть і на скорочення розриву у розмірі податкового навантаження на платників ПДФО і ЄСВ та користувачів існуючих в Україні низько-податкових режимів.

Більше того, бізнес вважає передчасними будь-які розмови про підвищення податків, враховуючи відсутність ефективної боротьби з корупцією, ситуацію з тіньовою економікою, тощо.

Європейська Бізнес Асоціація послідовно виступала за зниження податкового навантаження на оплату праці, підтримувала запровадження простих та зрозумілих правил оподаткування та їх неухильне виконання.

Тож спільнота звертається до Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики з проханням не підтримувати проєкт Закону №7406 як такий, що містить суттєві ризики для сумлінного бізнесу та економіки країни загалом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: