fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Суд оголосив обвинувальний вирок у справі про смерть пацієнтки внаслідок лікарської помилки

15/ 04/ 2024
  Солом’янський районний суд м. Києва 08 квітня 2024 року визнав винним лікаря столичної мережі приватних клінік у неналежному виконанні професійних обов’язків, що призвело до смерті пацієнта (ч. 1 ст. 140 КК України), та призначив йому покарання у вигляді 1,6 років позбавлення волі. Рішення суду є підставою для подання позову до медичного закладу про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої родині померлої пацієнтки. Нагадаємо, у 2020 році 35-річна Анастасія Островська, дружина ексміністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі (2014-2016 рр.), проходила лікування у столичній мережі приватних клінік. Пацієнтка звернулась до медиків для проведення простої планової лапароскопічної операції з видалення каменів жовчного міхура. Після невдалого оперативного втручання, лікарями приватної медичної мережі протягом місяця було проведено ще три операції, що призвели до смерті пацієнтки. З метою захисту прав потерпілих адвокати «Ілляшев та Партнери» ініціювали проведення власного розслідування для збору беззаперечної доказової бази та доведення справи до суду. Зокрема, була проведена клініко-експертна комісія МОЗ України з метою оцінки якості надання медичної допомоги та медичного обслуговування у мережі приватних клінік, а також комісійна судово-медична експертиза. Досудове розслідування та розгляд судом справи по суті тривали три роки. Отримані докази та висновки експертиз допомогли довести вину медичного працівника, що є рідкісним результатом в цій категорії справ. У зв’язку із закінченням 3-річного строку давності лікар, визнаний судом винним у кримінальному правопорушенні, був звільнений від відбування покарання (ч. 5 ст. 74 КК України). «Судове рішення відкриває нам можливість вимагати від клініки компенсації моральної та матеріальної шкоди для родини померлої, – зазначила адвокат з медичного права ЮФ «Ілляшев та Партнери» Алла Цимановська, яка представляла інтереси потерпілих. – Ми продовжимо боротьбу за права пацієнтів і підніматимемо питання щодо вжиття керівництвом мережі медичних клінік адміністративних заходів щодо усунення недоліків в наданні медичної допомоги пацієнтам стосовно неповної несвоєчасної діагностики, відсутності лабораторного та інструментального дослідження, відсутності додаткових методів дослідження (УЗД, рентгенодіагностика), недостатності консультативної допомоги висококваліфікованих спеціалістів, недооцінки важкості стану неадекватного об’єму і методу оперативного втручання, технічних дефектів при операції, відсутності профілактики можливих ускладнень тощо». Над проєктом працювали адвокати Алла Цимановська та Володимир Адонін.

Солом’янський районний суд м. Києва 08 квітня 2024 року визнав винним лікаря столичної мережі приватних клінік у неналежному виконанні професійних обов’язків, що призвело до смерті пацієнта (ч. 1 ст. 140 КК України), та призначив йому покарання у вигляді 1,6 років позбавлення волі. Рішення суду є підставою для подання позову до медичного закладу про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої родині померлої пацієнтки.

Нагадаємо, у 2020 році 35-річна Анастасія Островська, дружина ексміністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі (2014-2016 рр.), проходила лікування у столичній мережі приватних клінік. Пацієнтка звернулась до медиків для проведення простої планової лапароскопічної операції з видалення каменів жовчного міхура. Після невдалого оперативного втручання, лікарями приватної медичної мережі протягом місяця було проведено ще три операції, що призвели до смерті пацієнтки.

З метою захисту прав потерпілих адвокати «Ілляшев та Партнери» ініціювали проведення власного розслідування для збору беззаперечної доказової бази та доведення справи до суду. Зокрема, була проведена клініко-експертна комісія МОЗ України з метою оцінки якості надання медичної допомоги та медичного обслуговування у мережі приватних клінік, а також комісійна судово-медична експертиза.

Досудове розслідування та розгляд судом справи по суті тривали три роки. Отримані докази та висновки експертиз допомогли довести вину медичного працівника, що є рідкісним результатом в цій категорії справ. У зв’язку із закінченням 3-річного строку давності лікар, визнаний судом винним у кримінальному правопорушенні, був звільнений від відбування покарання (ч. 5 ст. 74 КК України).

«Судове рішення відкриває нам можливість вимагати від клініки компенсації моральної та матеріальної шкоди для родини померлої, – зазначила адвокат з медичного права ЮФ «Ілляшев та Партнери» Алла Цимановська, яка представляла інтереси потерпілих. – Ми продовжимо боротьбу за права пацієнтів і підніматимемо питання щодо вжиття керівництвом мережі медичних клінік адміністративних заходів щодо усунення недоліків в наданні медичної допомоги пацієнтам стосовно неповної несвоєчасної діагностики, відсутності лабораторного та інструментального дослідження, відсутності додаткових методів дослідження (УЗД, рентгенодіагностика), недостатності консультативної допомоги висококваліфікованих спеціалістів, недооцінки важкості стану неадекватного об’єму і методу оперативного втручання, технічних дефектів при операції, відсутності профілактики можливих ускладнень тощо».

Над проєктом працювали адвокати Алла Цимановська та Володимир Адонін.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: