fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Портал «Дія» та судочинство в умовах воєнного стану

04/ 10/ 2022
  Автор: Олександр Федорко, Адвокат Dynasty Law & Investment Повномасштабна війна з російською федерацією вимагає від законотворців адаптувати законодавство під реалії життя під постійними обстрілами. Зокрема, воєнні дії активізували процес створення «Держави в смартфоні». Після введення 24 лютого воєнного стану на території України, Мінцифри разом з Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України активно почали законодавчо втілювати в життя процес цифровізації України. Так, 16.08.2022 року Президент України підписав Закон №2461-IX від 27.07.2022 року «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо здійснення судочинства в умовах воєнного чи надзвичайного стану». На сьогодні, процесуальними кодексами встановлено, що судова повістка надсилається на офіційну електронну адресу учасника справи (у разі її наявності) або, якщо офіційна електрона адреса відсутня, разом із розпискою рекомендованим листом з повідомленням про вручення надсилається за адресою, яку сторони зазначили у процесуальних документах. В той же час, значна кількість українців, які є учасниками судових справ виїхали закордон, або є внутрішніми переселенцями. Вказані обставини призводять до того, що значна кількість учасників судових справ не можуть бути проінформованими про стан розгляду справ, оскільки не мають офіційних електронних адрес та з об’єктивних причин не проживають за постійним місцем проживання, чим порушується принципи відкритості та гласності судового процесу. Задля відновлення вказаних принципів,  Законом №2461-IX від 27.07.2022 року  законодавчо закріплюється можливість отримувати інформацію про предмет спору, учасників справи, дату і час судових засідань, склад суду, отримувати електронні копії судових рішень та виконавчих документів через Єдиний державний веб-портал електронних послуг Дія, в тому числі через відповідний мобільний додаток. Вказані нововведення закріплюють на законодавчому рівні можливість додатково повідомляти учасників судових справ про дату і час судового засідання через Портал «Дія». Слід зазначити, що законотворцями передбачається, що таке повідомлення буде носити додатковий характер та не матиме статусу офіційного, однак буде додатковим джерелом отримання інформації про стан розгляду судової справи.  Також, вказаним Законом надається можливість проводити збори суддів дистанційно у режимі відеоконференції.

Автор: Олександр Федорко, Адвокат Dynasty Law & Investment

Повномасштабна війна з російською федерацією вимагає від законотворців адаптувати законодавство під реалії життя під постійними обстрілами. Зокрема, воєнні дії активізували процес створення «Держави в смартфоні». Після введення 24 лютого воєнного стану на території України, Мінцифри разом з Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України активно почали законодавчо втілювати в життя процес цифровізації України.

Так, 16.08.2022 року Президент України підписав Закон №2461-IX від 27.07.2022 року «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо здійснення судочинства в умовах воєнного чи надзвичайного стану».

На сьогодні, процесуальними кодексами встановлено, що судова повістка надсилається на офіційну електронну адресу учасника справи (у разі її наявності) або, якщо офіційна електрона адреса відсутня, разом із розпискою рекомендованим листом з повідомленням про вручення надсилається за адресою, яку сторони зазначили у процесуальних документах.

В той же час, значна кількість українців, які є учасниками судових справ виїхали закордон, або є внутрішніми переселенцями. Вказані обставини призводять до того, що значна кількість учасників судових справ не можуть бути проінформованими про стан розгляду справ, оскільки не мають офіційних електронних адрес та з об’єктивних причин не проживають за постійним місцем проживання, чим порушується принципи відкритості та гласності судового процесу.

Задля відновлення вказаних принципів,  Законом №2461-IX від 27.07.2022 року  законодавчо закріплюється можливість отримувати інформацію про предмет спору, учасників справи, дату і час судових засідань, склад суду, отримувати електронні копії судових рішень та виконавчих документів через Єдиний державний веб-портал електронних послуг Дія, в тому числі через відповідний мобільний додаток.

Вказані нововведення закріплюють на законодавчому рівні можливість додатково повідомляти учасників судових справ про дату і час судового засідання через Портал «Дія». Слід зазначити, що законотворцями передбачається, що таке повідомлення буде носити додатковий характер та не матиме статусу офіційного, однак буде додатковим джерелом отримання інформації про стан розгляду судової справи. 

Також, вказаним Законом надається можливість проводити збори суддів дистанційно у режимі відеоконференції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: