fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Нові виклики у процедурі банкрутства – частина I

13/ 04/ 2023
  Автор: Олександр Федорко, адвокат Dynasty Law & Investment Dynasty Law & Investment звертає увагу, 20.03.2023 Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства» (реєстраційний №4409), який вносить ряд змін до процедури банкрутства в Україні з метою її спрощення та автоматизації. Основні зміни включають: ✅ можливість розгляду заяв у справі про банкрутство у спрощеному позовному провадженні без виклику сторін. ✅ якщо кредиторами не висунуто вимог у встановлений строк (30 днів з моменту відкриття провадження) - закриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи-боржника з одночасним визнанням вимог кредиторів, що не були заявлені, погашеними. ✅ поновлення провадження у справі про банкрутство у разі виявлення майна банкрута, достатнього для покриття витрат, пов’язаних з провадженням у справі. ✅ створення автоматизованої системи Банкрутство та неплатоспроможність, яка обєднає в собі різні бази даних, що містять інформацію про боржників, арбітражних керуючих та конкурсних кредиторів, що беруть участь у провадженні у справі про банкрутство. До складу цієї системи також входить «Електронний кабінет арбітражного керуючого» ✅ удосконалення судового відбору арбітражних керуючих шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) з-поміж осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України у випадку якщо заява кредитора/боржника — фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство чи неплатоспроможність не матиме пропозиції щодо кандидатури арбітражного керуючого. ✅ усунення механізму зловживань правом на оскарження судового рішення у справі про банкрутство (неплатоспроможність) та регламентація порядку і строків для пересилання справи до судів вищої інстанції в разі оскарження. ✅ уточнення переліку ухвал, які підлягають касаційному оскарженню тощо. Безсумнівно, вказані зміни є позитивними, адже мають на меті вдосконалення процедури банкрутства в Україні, зменшення кількості суперечок та зловживань у цій сфері, а також забезпечення більш ефективного врегулювання питань повязаних з майном банкрута.

Автор: Олександр Федорко, адвокат Dynasty Law & Investment

Dynasty Law & Investment звертає увагу, 20.03.2023 Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства» (реєстраційний №4409), який вносить ряд змін до процедури банкрутства в Україні з метою її спрощення та автоматизації.

Основні зміни включають:

✅ можливість розгляду заяв у справі про банкрутство у спрощеному позовному провадженні без виклику сторін.

✅ якщо кредиторами не висунуто вимог у встановлений строк (30 днів з моменту відкриття провадження) – закриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи-боржника з одночасним визнанням вимог кредиторів, що не були заявлені, погашеними.

✅ поновлення провадження у справі про банкрутство у разі виявлення майна банкрута, достатнього для покриття витрат, пов’язаних з провадженням у справі.

✅ створення автоматизованої системи “Банкрутство та неплатоспроможність”, яка об’єднає в собі різні бази даних, що містять інформацію про боржників, арбітражних керуючих та конкурсних кредиторів, що беруть участь у провадженні у справі про банкрутство. До складу цієї системи також входить «Електронний кабінет арбітражного керуючого»

✅ удосконалення судового відбору арбітражних керуючих шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) з-поміж осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України у випадку якщо заява кредитора/боржника — фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство чи неплатоспроможність не матиме пропозиції щодо кандидатури арбітражного керуючого.

✅ усунення механізму зловживань правом на оскарження судового рішення у справі про банкрутство (неплатоспроможність) та регламентація порядку і строків для пересилання справи до судів вищої інстанції в разі оскарження.

✅ уточнення переліку ухвал, які підлягають касаційному оскарженню тощо.

Безсумнівно, вказані зміни є позитивними, адже мають на меті вдосконалення процедури банкрутства в Україні, зменшення кількості суперечок та зловживань у цій сфері, а також забезпечення більш ефективного врегулювання питань пов’язаних з майном банкрута.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: