fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Мобінг

20/ 12/ 2022
  Автор: Олександр Чорнуха, адвокат Dynasty law & investment Поняття мобінгу вперше було інтерпретовано та досліджено німецьким спеціалістом з психології Хайнцом Лейманном на початку 1980-х років. Протягом декількох років він вивчав поведінку працівників офісу, їх взаємовідносини та психологічний стан. Дослідженням було встановлено та описано понад 40 видів мобінгу, серед яких: поширення чуток, глузування, критика, погрози та ін. Особливого дослідження та статусу «проблеми» мобінг набув у 90-х, коли книгою «Насильство на роботі», виданою  Міжнародною організацією праці (ООН), було доведено його небезпечність на рівні зі зґвалтуваннями, пограбуваннями та вбивствами. Так і розпочалася легітимна протидія такому явищу серед європейських країн. Зокрема, Європейською соціальною хартією, Директивою Ради Європейських Співтовариств від 12 червня 1989 року № 89/391/ЄЕС, Директивою Ради Європейського Співтовариства від 27 листопада 2000 року № 2000/78/ЄC. Україна є розвиненою країною, яка прагне вдосконалюватися та покращувати життя своїм громадянам. Саме тому 16 листопада 2022 року були прийняті зміни до деяких законодавчих актів України, щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню). І в основному законодавчому акті трудового законодавства -  Кодексі законів про працю України - з’явилося поняття Мобінгу (цькування) та його безпосередня заборона у статті 2-2 КЗпП України. Ознаки мобінгу: Систематичність цькування; Сторони – Жертва та Кривдник; Дія або бездіяльність особи. Від тепер в колективному договорі повинні бути зазначені заходи запобігання мобінгу та протидії цьому явищу.

Автор: Олександр Чорнуха, адвокат Dynasty law & investment

Поняття мобінгу вперше було інтерпретовано та досліджено німецьким спеціалістом з психології Хайнцом Лейманном на початку 1980-х років. Протягом декількох років він вивчав поведінку працівників офісу, їх взаємовідносини та психологічний стан. Дослідженням було встановлено та описано понад 40 видів мобінгу, серед яких: поширення чуток, глузування, критика, погрози та ін.

Особливого дослідження та статусу «проблеми» мобінг набув у 90-х, коли книгою «Насильство на роботі», виданою  Міжнародною організацією праці (ООН), було доведено його небезпечність на рівні зі зґвалтуваннями, пограбуваннями та вбивствами.

Так і розпочалася легітимна протидія такому явищу серед європейських країн. Зокрема, Європейською соціальною хартією, Директивою Ради Європейських Співтовариств від 12 червня 1989 року № 89/391/ЄЕС, Директивою Ради Європейського Співтовариства від 27 листопада 2000 року № 2000/78/ЄC.

Україна є розвиненою країною, яка прагне вдосконалюватися та покращувати життя своїм громадянам. Саме тому 16 листопада 2022 року були прийняті зміни до деяких законодавчих актів України, щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню).

І в основному законодавчому акті трудового законодавства –  Кодексі законів про працю України – з’явилося поняття Мобінгу (цькування) та його безпосередня заборона у статті 2-2 КЗпП України.

Ознаки мобінгу:

  • Систематичність цькування;
  • Сторони – Жертва та Кривдник;
  • Дія або бездіяльність особи.

Від тепер в колективному договорі повинні бути зазначені заходи запобігання мобінгу та протидії цьому явищу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: