fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Ірина Супрун: видобувний бізнес в Україні має прагнути до того, щоб стати екологічним

30/ 06/ 2023
  29 червня у Києві відбувся національний Конгрес фахівців довкілля-2023, який обʼєднає зусилля довкола напрацювання рішень для удосконалення діючого законодавства і прискорення імплементації природоохоронних директив ЄС всіх учасників сфери – бізнес, владу, громади, науку. Засновниця ТОВ “Геологічна інвестиційна група” Ірина Супрун взяла участь у заході та розповіла, що працювати над регулюванням законодавства у сфері управління відходами видобувної галузі в Україні необхідно вже.  “Перед відповідальним бізнесом видобувної галузі стоять виклики, які вимагають зважених та дієвих рішень, що перетворять сферу надрокористування в Україні на “зелену сферу”. На жаль, досі видобувний бізнес в Україні вважається не дуже екологічним. І наше завдання - зробити його більш чистішим. Так історично склалося, що видобувна сфера в Україні від попередніх поколінь отримала у спадок зокрема й багато відходів, які створюють досить великі виклики та екологічні проблеми”, - зазначила під час виступу засновниця Геологічної інвестиційної групи, адвокатка Ірина Супрун. Якщо говорити про сферу надрокористування і про наслідки, які вона створює, то лише недавно розпочали говорити про правове регулювання управління відходами. “На жаль, за 32 роки в Україні про це не згадували. Тільки зараз ми розпочинаємо напрацьовувати нормативно-правову базу, яка б врегулювала величезну екологічну проблему, що масштабується роками”, - зазначила Ірина Супрун.  Варто зауважити, що за оцінками Міндовкілля, сьогодні на українських полігонах знаходиться близько 14 млрд тонн відходів видобувної галузі, що створило вже чималу проблему для нашої екології. Україна як майбутній член Європейського Союзу взяла на себе зобов’язання перед ЄС щодо вирішення питань відходів. Є, відповідно, Директива 2006/21/ЄС від 15 березня 2006 року, яка зобовязує зокрема й адаптувати національне законодавство у сфері управління видобувної галузі. За словами Ірини Супрун, Україна нарешті отримала рамковий закон про управління відходами, який набуває чинності. Мова йде про Закон України № 2320-IX від 10.06.2022 року. І цей Закон зобовязує розробити також профільний закон, який би урегульовував питання відходів видобувної галузі. “До повномасштабного вторгнення в Міністерстві екології та природних ресурсів України почав розроблятися такий законопроєкт, навіть була створена відповідна робоча група. Зараз ми очікуємо, що Міністерство відновить цю роботу і, що бізнес матиме змогу долучитися до його розробки та вже найближчим часом всі отримають очікуваний результат”, - розповідає засновниця Геологічної інвестиційної групи. Профільний законопроєкт, який регулюватиме поводження з відходами видобувної галузі, стосується насамперед бізнесу і його діяльності. Тому, для розробки ефективного законодавства необхідне залучення всіх дотичних структур: держава, бізнес, науковці, профільні асоціації тощо. Джерело: ГЕОЛОГІЧНА ІНВЕСТИЦІЙНА ГРУПА

29 червня у Києві відбувся національний Конгрес фахівців довкілля-2023, який обʼєднає зусилля довкола напрацювання рішень для удосконалення діючого законодавства і прискорення імплементації природоохоронних директив ЄС всіх учасників сфери – бізнес, владу, громади, науку.

Засновниця ТОВ “Геологічна інвестиційна група” Ірина Супрун взяла участь у заході та розповіла, що працювати над регулюванням законодавства у сфері управління відходами видобувної галузі в Україні необхідно вже. 

“Перед відповідальним бізнесом видобувної галузі стоять виклики, які вимагають зважених та дієвих рішень, що перетворять сферу надрокористування в Україні на “зелену сферу”. На жаль, досі видобувний бізнес в Україні вважається не дуже екологічним. І наше завдання – зробити його більш чистішим. Так історично склалося, що видобувна сфера в Україні від попередніх поколінь отримала у спадок зокрема й багато відходів, які створюють досить великі виклики та екологічні проблеми”, – зазначила під час виступу засновниця Геологічної інвестиційної групи, адвокатка Ірина Супрун.

Якщо говорити про сферу надрокористування і про наслідки, які вона створює, то лише недавно розпочали говорити про правове регулювання управління відходами. “На жаль, за 32 роки в Україні про це не згадували. Тільки зараз ми розпочинаємо напрацьовувати нормативно-правову базу, яка б врегулювала величезну екологічну проблему, що масштабується роками”, – зазначила Ірина Супрун. 

Варто зауважити, що за оцінками Міндовкілля, сьогодні на українських полігонах знаходиться близько 14 млрд тонн відходів видобувної галузі, що створило вже чималу проблему для нашої екології.

Україна як майбутній член Європейського Союзу взяла на себе зобов’язання перед ЄС щодо вирішення питань відходів. Є, відповідно, Директива 2006/21/ЄС від 15 березня 2006 року, яка зобов’язує зокрема й адаптувати національне законодавство у сфері управління видобувної галузі.

За словами Ірини Супрун, Україна нарешті отримала рамковий закон про управління відходами, який набуває чинності. Мова йде про Закон України № 2320-IX від 10.06.2022 року. І цей Закон зобов’язує розробити також профільний закон, який би урегульовував питання відходів видобувної галузі.

“До повномасштабного вторгнення в Міністерстві екології та природних ресурсів України почав розроблятися такий законопроєкт, навіть була створена відповідна робоча група. Зараз ми очікуємо, що Міністерство відновить цю роботу і, що бізнес матиме змогу долучитися до його розробки та вже найближчим часом всі отримають очікуваний результат”, – розповідає засновниця Геологічної інвестиційної групи.

Профільний законопроєкт, який регулюватиме поводження з відходами видобувної галузі, стосується насамперед бізнесу і його діяльності. Тому, для розробки ефективного законодавства необхідне залучення всіх дотичних структур: держава, бізнес, науковці, профільні асоціації тощо.

Джерело: ГЕОЛОГІЧНА ІНВЕСТИЦІЙНА ГРУПА

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: