fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Interlegal проконсультували клієнта по форс-мажору: Порт «Південний»

16/ 08/ 2023
  22 Травня 2023 року ООН висловили стурбованість щодо морського порту Південний, який функціонував в рамках «Зернової Угоди». Відповідно до заяви, рух суден до цього Порту було фактично припинено ще з 2 травня 2023. Причиною називали дії країни-агресора і саботаж роботи «Координаційного Центру». До Інтерлігал звернувся клієнт який мав забрати свій товар у вказаному порту. Оскільки рух суден був фактично заблокований, це не дало змогу Клієнту виконати свої зобов’язання за контрактом через настання Форс-Мажорних обставин. Контракт передбачає можливість звернутися до форс-мажору у тому числі у разі: «заборони експорту» «блокади» «бойових дій»  Із загального правила вбачалось що наявна ситуація чітко підпадає під такі терміни. Відповідну повну і детальну консультацію Інтерлігал надали своєму Клієнту, чітко визначивши що форс-мажор у даному випадку дійсно було оголошено відповідно до контракту.  Важливо зазначити, що більшість ситуацій у яких сторони звертаються до форс-мажору мають бути обов’язково підтверджені документально. Прикладом може бути надання відповідного сертифікату ТПП України про настання форс-мажорних обставин. Однак, слід зауважити що кожен окремий випадок – є індивідуальним, який залежить від контракту і викладених в ньому термінів.  Над проектом працювала команда у складі молодших юристів Лариси Каракач і Дениса Бакаєва під керівництвом партнера Олексія Ремесло. 

22 Травня 2023 року ООН висловили стурбованість щодо морського порту Південний, який функціонував в рамках «Зернової Угоди». Відповідно до заяви, рух суден до цього Порту було фактично припинено ще з 2 травня 2023. Причиною називали дії країни-агресора і саботаж роботи «Координаційного Центру».

До Інтерлігал звернувся клієнт який мав забрати свій товар у вказаному порту. Оскільки рух суден був фактично заблокований, це не дало змогу Клієнту виконати свої зобов’язання за контрактом через настання Форс-Мажорних обставин.

Контракт передбачає можливість звернутися до форс-мажору у тому числі у разі:

  • «заборони експорту»
  • «блокади»
  • «бойових дій» 

Із загального правила вбачалось що наявна ситуація чітко підпадає під такі терміни. Відповідну повну і детальну консультацію Інтерлігал надали своєму Клієнту, чітко визначивши що форс-мажор у даному випадку дійсно було оголошено відповідно до контракту. 

Важливо зазначити, що більшість ситуацій у яких сторони звертаються до форс-мажору мають бути обов’язково підтверджені документально. Прикладом може бути надання відповідного сертифікату ТПП України про настання форс-мажорних обставин. Однак, слід зауважити що кожен окремий випадок – є індивідуальним, який залежить від контракту і викладених в ньому термінів. 

Над проектом працювала команда у складі молодших юристів Лариси Каракач і Дениса Бакаєва під керівництвом партнера Олексія Ремесло. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: