fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

Register of Guarantees of Origin of Electricity Produced from Renewable Energy Sources

28/ 03/ 2024
  26 березня на платформі Комітету енергетики Асоціації відбулася онлайн-дискусія щодо реєстру гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії. До участі долучилися представники Офісу Президента України, НКРЕКП, Міністерства енергетики України. Висловлюємо особливу подяку експертам Energy Community та USAID, які зробили свій цінний внесок до дискусії та надали по-кроковий план реалізації запуску реєстру гарантій походження. Зокрема, в ході дискусії було обговорено актуальні питання по запуску реєстру гарантій походження , терміни, створення реєстру генеруючих установок, міжнародного визнання та створення внутрішнього попиту на гарантії походження. Учасників обговорення було поінформовано, що НКРЕКП вже придбало ПО Grexel та Регулятор знаходиться в процесі його провадження. За оцінками, Реєстр має запрацювати у серпні 2024 року. Учасники зустрічі окреслили, що наступним необхідним кроком є процес інтеграції НКРЕКП з АІВ, що має розпочатися орієнтовно з середини 2024 року та має зайняти 9-12 місяців. Український Реєстр гарантій походження має бути інтегровано з європейським до середини 2025 року. Також, наразі відбувається важливий процес двостороннього визнання гарантій походження з країнами ЄС. Єврокомісія уже направила Україні орієнтовний перелік вимог, які необхідно імплементувати в українське законодавство для визнання українських гарантій походження в ЄС. Тому, зараз йде узгодження дорожньої карти реформ. Водночас було обговорено, що після вступу в силу СВАМ має бути дозволено експорт «зеленої» електроенергії без додаткових платежів, при наявності гарантій походження після їх міжнародного визнання у країни, з якими є пряме взаємоз’єднання. Окремо представниками Міністерства енергетики та НКРЕКП були обговорені можливі моделі впливу екологічної цінності, яку мають гарантії на обсяг викидів парникових газів споживачів електроенергії. Експерти Комітету енергетики засвідчують готовність підтримувати імплементацію законодавства ЄС, необхідного для визнання українських гарантій походження в ЄС та найближчим часом нададуть свої пропозиції щодо стимулювання внутрішнього попиту на гарантії походження електроенергії. Дякуємо всім за участь у дискусії та продовжуємо нашу плідну співпрацю!

26 березня на платформі Комітету енергетики Асоціації відбулася онлайн-дискусія щодо реєстру гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії. До участі долучилися представники Офісу Президента України, НКРЕКП, Міністерства енергетики України. Висловлюємо особливу подяку експертам Energy Community та USAID, які зробили свій цінний внесок до дискусії та надали по-кроковий план реалізації запуску реєстру гарантій походження.

Зокрема, в ході дискусії було обговорено актуальні питання по запуску реєстру гарантій походження , терміни, створення реєстру генеруючих установок, міжнародного визнання та створення внутрішнього попиту на гарантії походження. Учасників обговорення було поінформовано, що НКРЕКП вже придбало ПО Grexel та Регулятор знаходиться в процесі його провадження. За оцінками, Реєстр має запрацювати у серпні 2024 року. Учасники зустрічі окреслили, що наступним необхідним кроком є процес інтеграції НКРЕКП з АІВ, що має розпочатися орієнтовно з середини 2024 року та має зайняти 9-12 місяців. Український Реєстр гарантій походження має бути інтегровано з європейським до середини 2025 року.

Також, наразі відбувається важливий процес двостороннього визнання гарантій походження з країнами ЄС. Єврокомісія уже направила Україні орієнтовний перелік вимог, які необхідно імплементувати в українське законодавство для визнання українських гарантій походження в ЄС. Тому, зараз йде узгодження дорожньої карти реформ. Водночас було обговорено, що після вступу в силу СВАМ має бути дозволено експорт «зеленої» електроенергії без додаткових платежів, при наявності гарантій походження після їх міжнародного визнання у країни, з якими є пряме взаємоз’єднання. Окремо представниками Міністерства енергетики та НКРЕКП були обговорені можливі моделі впливу екологічної цінності, яку мають гарантії на обсяг викидів парникових газів споживачів електроенергії.

Експерти Комітету енергетики засвідчують готовність підтримувати імплементацію законодавства ЄС, необхідного для визнання українських гарантій походження в ЄС та найближчим часом нададуть свої пропозиції щодо стимулювання внутрішнього попиту на гарантії походження електроенергії. Дякуємо всім за участь у дискусії та продовжуємо нашу плідну співпрацю!

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: