fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

The outdated norms of keeping a cash book are not welcome in the modern business environment

10/ 10/ 2018
  Європейська Бізнес Асоціація підтримує і є активним прихильником діджиталізації в сфері державного управління і контролю. Зокрема, це стосується податкової звітності. Із сучасним розвитком бізнес-процесів та комунікацій з податковими органами у вигляді електронної податкової звітності дивним виглядає факт наявності рудиментної норми щодо касової дисципліни, ведення книги ОРО (КОРО) та драконівських штрафів за незначні помилки в їх адмініструванні. Так, раніше, за відсутності електронних сервісів підприємцям для звітування по прибуткам готівкою потрібно було заповнювати КОРО. Вона має вигляд книжки, куди вклеюються відповідні звіти, чеки, розрахункові квитанції тощо. За правилами, в кінці робочого дня. За умов порушення звітування, податкові структури мали право застосовувати штраф у 5-ти кратному розмірі - за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки. Так, якщо бізнес за день заробив 10 тис грн і не своєчасно заповнив КОРО або допустив описку при заповненні, штраф міг сягати до 50 тис грн. Зараз, при наявності касового апарату, звіт про кожну операцію одразу автоматично надсилається до центральної бази даних ДФС. Однак, КОРО скасовано не було. І чесний бізнес, який веде прозору звітність та намагається максимально автоматизувати операції все ж вимушений вести КОРО та заповнювати її вручну. Незважаючи на те, що ми живемо в сучасному та інноваційному світі, деякі рудиментні норми все ж існують. Вони збільшуються кількість паперової роботи і ускладнюють ведення чесного бізнесу. В Податковому комітеті Європейської Бізнес Асоціації підтверджують, що досі органи ДФС проводяться безпідставні перевірки та застосовуються величезні штрафи, незважаючи на те, що автоматизована звітність з оприбуткування готівки здійснюється через касовий апарат та фіксується в центральній базі даних ДФС. Тож необхідно осучаснювати українське законодавство та  нормативно-правове регулювання сфері обліку розрахункових операцій. Державне регулювання поступово рухається в напрямку електронізації та запуску електронних сервісів. Створюються умови, щоб вся інформація передавалась електроонними засобами, обіг операцій та податків здійснювався в електронному вигляді. Європейська Бізнес Асоціація підтримує Міністерство фінансів України у питаннях скасування застарих вимог щодо звітності по готівковому обігу – Указу Президента від 1995 року.

Європейська Бізнес Асоціація підтримує і є активним прихильником діджиталізації в сфері державного управління і контролю. Зокрема, це стосується податкової звітності. Із сучасним розвитком бізнес-процесів та комунікацій з податковими органами у вигляді електронної податкової звітності дивним виглядає факт наявності рудиментної норми щодо касової дисципліни, ведення книги ОРО (КОРО) та драконівських штрафів за незначні помилки в їх адмініструванні.

Так, раніше, за відсутності електронних сервісів підприємцям для звітування по прибуткам готівкою потрібно було заповнювати КОРО. Вона має вигляд книжки, куди вклеюються відповідні звіти, чеки, розрахункові квитанції тощо. За правилами, в кінці робочого дня. За умов порушення звітування, податкові структури мали право застосовувати штраф у 5-ти кратному розмірі – за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки. Так, якщо бізнес за день заробив 10 тис грн і не своєчасно заповнив КОРО або допустив описку при заповненні, штраф міг сягати до 50 тис грн.

Зараз, при наявності касового апарату, звіт про кожну операцію одразу автоматично надсилається до центральної бази даних ДФС. Однак, КОРО скасовано не було. І чесний бізнес, який веде прозору звітність та намагається максимально автоматизувати операції все ж вимушений вести КОРО та заповнювати її вручну.

Незважаючи на те, що ми живемо в сучасному та інноваційному світі, деякі рудиментні норми все ж існують. Вони збільшуються кількість паперової роботи і ускладнюють ведення чесного бізнесу.

В Податковому комітеті Європейської Бізнес Асоціації підтверджують, що досі органи ДФС проводяться безпідставні перевірки та застосовуються величезні штрафи, незважаючи на те, що автоматизована звітність з оприбуткування готівки здійснюється через касовий апарат та фіксується в центральній базі даних ДФС.

Тож необхідно осучаснювати українське законодавство та  нормативно-правове регулювання сфері обліку розрахункових операцій. Державне регулювання поступово рухається в напрямку електронізації та запуску електронних сервісів. Створюються умови, щоб вся інформація передавалась електроонними засобами, обіг операцій та податків здійснювався в електронному вигляді.

Європейська Бізнес Асоціація підтримує Міністерство фінансів України у питаннях скасування застарих вимог щодо звітності по готівковому обігу – Указу Президента від 1995 року.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks
0 Shares

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: