fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

For three months, the rounding in the checks did not work in practice

02/ 10/ 2018
  З 1 липня набрала чинності постанова НБУ №25 «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів». Вона запроваджує можливість здійснювати заокруглення суми в чеку у випадку, якщо не вистачає монет дрібних номіналів в касі для здачі покупцю. З моменту прийняття Постанови НБУ урядові органи мали більше трьох місяців для того, щоб підготуватись до введення в дію заокруглення. Наприклад, розробити роз’яснення, яку саме суму бізнес має подавати в чеках (до чи після заокруглення), яку саме суму потрібно вказувати при реєстрації податкових накладних, налагодити програмне забезпечення для надання звітності тощо. 1 жовтня минає три місяці дії Постанови, проте заокруглення сум в чеках не відбувається. Практичні роз’яснення фіскальних державних органів до постанови НБУ – відсутні. У Податковому кодексі не передбачено операцій заокруглення, а бізнес побоюється застосування штрафних санкцій за неплавильне відображення сум заокруглення в бухгалтерському і податковому обліку. Як раніше вже обговорювали, найпроблемніше застосовувати заокруглення до регульованих (мінімальних та максимальних) цін та тарифів на комунальні послуги. Оскільки, в меншу сторону мінімальні суми заокруглювати не можна, а максимальні – в більшу. Наприклад, це стосується цін на алкоголь, тютюн тощо. Тож виникає питання, яким має бути алгоритм дій в даному випадку, щоб вся податкова документація була оформлена вірно і до бізнесу не виникало питань в органів державної фіскальної служби.  В Податковому комітеті Європейської Бізнес Асоціації наголошують, що якщо питання торкнеться заокруглення сум по сплаті комунальних платежів, це відчутно відобразиться на незахищених верствах населення. «Для них додаткові витрати в місяць за рахунок заокруглення можуть скласти навіть 20-30 грн – при купівлі товарів побуту, продуктів харчування, сплаті за комунальні послуги. Наприклад, для людей пенсійного віку навіть витрачені додатково 20 грн в місяць є суттєвими», - наголосила Наталія Артемчук, координатор Податкового комітету ЄБА.  Застосування заокруглення пов’язане з обліком ПДВ та реєстрацією податкових накладних в автоматизованій системі Єдиного держаного реєстру податкових накладних. Тому, щоб застосовувати заокруглення без ризику бути оштрафованим, необхідно привести у відповідність не лише податкове законодавство та бухгалтерський облік, але й програмне забезпечення СЕА ПДВ в ДФС та програмне забезпечення касових апаратів у компаній. Європейська Бізнес Асоціація звертається до Національного Банку України, Міністерства фінансів України з прохання переглянути концепцію застосування заокруглення. Наразі до бізнесу поки не приходять з перевірками фіскальні органи, але побоювання існують. Важливо на законодавчому та нормативному рівні все ж врегулювати дану проблему. Без цього норма не зможе запрацювати. А мати не діюче законодавство – безсенсово.

З 1 липня набрала чинності постанова НБУ №25 «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів». Вона запроваджує можливість здійснювати заокруглення суми в чеку у випадку, якщо не вистачає монет дрібних номіналів в касі для здачі покупцю. З моменту прийняття Постанови НБУ урядові органи мали більше трьох місяців для того, щоб підготуватись до введення в дію заокруглення. Наприклад, розробити роз’яснення, яку саме суму бізнес має подавати в чеках (до чи після заокруглення), яку саме суму потрібно вказувати при реєстрації податкових накладних, налагодити програмне забезпечення для надання звітності тощо.

1 жовтня минає три місяці дії Постанови, проте заокруглення сум в чеках не відбувається. Практичні роз’яснення фіскальних державних органів до постанови НБУ – відсутні.

У Податковому кодексі не передбачено операцій заокруглення, а бізнес побоюється застосування штрафних санкцій за неплавильне відображення сум заокруглення в бухгалтерському і податковому обліку.

Як раніше вже обговорювали, найпроблемніше застосовувати заокруглення до регульованих (мінімальних та максимальних) цін та тарифів на комунальні послуги. Оскільки, в меншу сторону мінімальні суми заокруглювати не можна, а максимальні – в більшу. Наприклад, це стосується цін на алкоголь, тютюн тощо. Тож виникає питання, яким має бути алгоритм дій в даному випадку, щоб вся податкова документація була оформлена вірно і до бізнесу не виникало питань в органів державної фіскальної служби. 

В Податковому комітеті Європейської Бізнес Асоціації наголошують, що якщо питання торкнеться заокруглення сум по сплаті комунальних платежів, це відчутно відобразиться на незахищених верствах населення. «Для них додаткові витрати в місяць за рахунок заокруглення можуть скласти навіть 20-30 грн – при купівлі товарів побуту, продуктів харчування, сплаті за комунальні послуги. Наприклад, для людей пенсійного віку навіть витрачені додатково 20 грн в місяць є суттєвими», – наголосила Наталія Артемчук, координатор Податкового комітету ЄБА. 

Застосування заокруглення пов’язане з обліком ПДВ та реєстрацією податкових накладних в автоматизованій системі Єдиного держаного реєстру податкових накладних. Тому, щоб застосовувати заокруглення без ризику бути оштрафованим, необхідно привести у відповідність не лише податкове законодавство та бухгалтерський облік, але й програмне забезпечення СЕА ПДВ в ДФС та програмне забезпечення касових апаратів у компаній.

Європейська Бізнес Асоціація звертається до Національного Банку України, Міністерства фінансів України з прохання переглянути концепцію застосування заокруглення. Наразі до бізнесу поки не приходять з перевірками фіскальні органи, але побоювання існують.

Важливо на законодавчому та нормативному рівні все ж врегулювати дану проблему. Без цього норма не зможе запрацювати. А мати не діюче законодавство – безсенсово.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks
0 Shares

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: