fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

Penalties may be imposed for violation of the price rounding rules for business

12/ 11/ 2018
  У разі порушення правил заокруглення на бізнес може бути накладено штраф. Так, за неоприбуткування (неповне, несвоєчасне оприбуткування)   у   касах   готівки  -  у  пятикратному  розмірі неоприбуткованої  суми. Це передбачено  Указом Президента №436/95, який було прийнято ще в 1995 році «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки». Бізнес спільнота вимагає скасування даного Указу та розробки сучасних правил регулювання готівкового обігу. Відповідний проект закону про скасування вже майже рік «блукає» держаними кабінетами.  Наталія Артемчук. Координатор Податкового комітету. Виходить парадокс. Норми щодо заокруглення вступили в дію з 1 липня 2018 року. Проте правила застосування досі не конкретизовані. Наприклад, як вести бухгалтерський та податковий облік сум заокруглення? Як уникнути штрафів за порушення оприбуткування готівки в касі? Також незрозуміло, як суми заокруглення вносити до податкових накладних з ПДВ. Ні в постанові НБУ, ні в Указі Президента, звичай но ж, про це не йдеться. Словом, правила не встановлені, а штрафні санкції вже існують. Тож у разі невідповідності готівки в касі, інспектор ДФС застосовує штрафні санкції. Нагадаємо, Міністерство фінансів намагалось розробити узагальнюючу податкову консультацію стосовно застосування постанови НБУ №25 «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів» стосовно правил заокруглення. Але єдиної думки в Експертній Раді Міністерства фінансів не знайшлось. В той же час, заокруглення зачіпає дуже чутливі питання комунальних тарифів та розрахунків за підакцизні товари (спиртне та цигарки). Тож Європейська Бізнес Асоціація вчергове звертається до Національного банку України, Міністерства фінансів України та Державної фіскальної служби з проханням підготувати та оприлюднити відповідні роз’яснення щодо правил заокруглення та застосування штрафів у разі порушення цих правил. Бізнес орієнтована податкова політика, в першу чергу, передбачає зрозумілість та прозорість процедур. А ситуація із заокругленням вкотре демонструє, що працювати ще є над чим.

У разі порушення правил заокруглення на бізнес може бути накладено штраф. Так, за неоприбуткування (неповне, несвоєчасне оприбуткування)   у   касах   готівки  –  у  п’ятикратному  розмірі неоприбуткованої  суми. Це передбачено  Указом Президента №436/95, який було прийнято ще в 1995 році «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки». Бізнес спільнота вимагає скасування даного Указу та розробки сучасних правил регулювання готівкового обігу. Відповідний проект закону про скасування вже майже рік «блукає» держаними кабінетами. 

Наталія Артемчук Координатор Податкового комітету
Виходить парадокс. Норми щодо заокруглення вступили в дію з 1 липня 2018 року. Проте правила застосування досі не конкретизовані. Наприклад, як вести бухгалтерський та податковий облік сум заокруглення? Як уникнути штрафів за порушення оприбуткування готівки в касі? Також незрозуміло, як суми заокруглення вносити до податкових накладних з ПДВ. Ні в постанові НБУ, ні в Указі Президента, звичай но ж, про це не йдеться. Словом, правила не встановлені, а штрафні санкції вже існують. Тож у разі невідповідності готівки в касі, інспектор ДФС застосовує штрафні санкції.

Нагадаємо, Міністерство фінансів намагалось розробити узагальнюючу податкову консультацію стосовно застосування постанови НБУ №25 «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів» стосовно правил заокруглення. Але єдиної думки в Експертній Раді Міністерства фінансів не знайшлось. В той же час, заокруглення зачіпає дуже чутливі питання комунальних тарифів та розрахунків за підакцизні товари (спиртне та цигарки).

Тож Європейська Бізнес Асоціація вчергове звертається до Національного банку України, Міністерства фінансів України та Державної фіскальної служби з проханням підготувати та оприлюднити відповідні роз’яснення щодо правил заокруглення та застосування штрафів у разі порушення цих правил. Бізнес орієнтована податкова політика, в першу чергу, передбачає зрозумілість та прозорість процедур. А ситуація із заокругленням вкотре демонструє, що працювати ще є над чим.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks
0 Shares

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: