fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

Starting from November 7, the rules of cargo control at customs will change

30/ 10/ 2023
  Європейська Бізнес Асоціація в черговий раз нагадує, що з 7 листопада  змінюються умови митного контролю та оформлення, як імпортних так експортних вантажів.  Так, зокрема, компанії, які не встигли до 7 листопада 2023 року отримати відповідні спрощення та переваги передбачені Митним кодексом України або Конвенцією про режим спільного транзиту будуть вимушені предявляти товари митниці. Йдеться про необхідність доставлення товарів в зону митного контролю відповідних митниць, в яких проводиться митне оформлення. Нажаль кількість компаній, які отримали спрощення в рамках АЕО та режиму спільного транзиту досить незначна. Проте за результатами робочої наради в Комітеті ВРУ з питань фінансів, податкової і митної політики за участі представників Мінфіну і Держмитслужби не було підтримано пропозиції бізнесу одо ініціювання процесу відтермінування зазначених змін, а саме скасування спрощених декларацій типу ЕА. Більше того, з  Митного кодексу будуть виключені положення, які дозволяли не пред’являти експортний вантаж митниці. Зі свого боку представники Держмитслужби запевнили щодо готовності до зазначених змін та за необхідності переведення відповідних підрозділів на цілодобовий режим роботи. Держмитслужба буде інформувати на офіційних ресурсах, а також у соцмережах про створені безкоштовні зони митного контролю на яких можна буде здійснювати пред’явлення митниці та декларування та пломбування експорту без необхідності сплати послуг митного терміналу. Тому, звертаємо увагу, що враховуючи таку ситуацію, бізнесу варто планувати свої бізнес-процеси з урахуванням того, що черги на митниці можуть бути не лише в пунктах пропуску, а й в митницях призначення та відправлення.

Європейська Бізнес Асоціація в черговий раз нагадує, що з 7 листопада  змінюються умови митного контролю та оформлення, як імпортних так експортних вантажів. 

Так, зокрема, компанії, які не встигли до 7 листопада 2023 року отримати відповідні спрощення та переваги передбачені Митним кодексом України або Конвенцією про режим спільного транзиту будуть вимушені пред’являти товари митниці. Йдеться про необхідність доставлення товарів в зону митного контролю відповідних митниць, в яких проводиться митне оформлення.

Нажаль кількість компаній, які отримали спрощення в рамках АЕО та режиму спільного транзиту досить незначна.

Проте за результатами робочої наради в Комітеті ВРУ з питань фінансів, податкової і митної політики за участі представників Мінфіну і Держмитслужби не було підтримано пропозиції бізнесу одо ініціювання процесу відтермінування зазначених змін, а саме скасування спрощених декларацій типу ЕА.

Більше того, з  Митного кодексу будуть виключені положення, які дозволяли не пред’являти експортний вантаж митниці.

Зі свого боку представники Держмитслужби запевнили щодо готовності до зазначених змін та за необхідності переведення відповідних підрозділів на цілодобовий режим роботи. Держмитслужба буде інформувати на офіційних ресурсах, а також у соцмережах про створені безкоштовні зони митного контролю на яких можна буде здійснювати пред’явлення митниці та декларування та пломбування експорту без необхідності сплати послуг митного терміналу.

Тому, звертаємо увагу, що враховуючи таку ситуацію, бізнесу варто планувати свої бізнес-процеси з урахуванням того, що черги на митниці можуть бути не лише в пунктах пропуску, а й в митницях призначення та відправлення.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: