fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

EBA appeals to inform about changes in the criteria for blocking VAT invoices

19/ 07/ 2018
  Система відшкодування ПДВ має відслідковувати нелегальний бізнес та фіктивні відшкодування ПДВ з державного бюджету. Якщо було ідентифіковано, що підприємство є недобросовісним (критерії фіктивності визначено законодавством), система здійснює блокування його ПДВ-накладних. Критерії ризиковості прописано в постанові КМУ №117 від 21.02.2018. До них відносяться: співвідношення  сплачених податків до суми заявленого ПДВ, критерії ризиковості операцій та підприємства тощо. Наприклад, якщо у платника податку немає рахунку в банку або його зареєстровано за паспортом, який втрачено – реєстрацію накладної з ПДВ  буде заблоковано. Як відомо, в кінці 2017 року питання відшкодування було надзвичайно проблематичним і для чесних підприємців. До березня 2018 реєстрація ПДВ відбувалась в ручному режимі. А під час блокування реєстрації, компанії втрачають свої податкові активи. Це може викликати негативні фінансові наслідки для бізнесу, шкодити репутації серед клієнтів, накладати необгрунтовану законодавчу відповідальність. Наприклад, штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію/не реєстрацію податкової накладної та розрахунку коригування. Крім того, у квітні 2018, коли роботу системи автоматичної реєстрації було відновлено, виникла проблемна ситуація, пов’язана зі зміною процесу реєстрації розрахунків коригування по ПДВ. До прикладу, коли компанія вносить зміни в зареєстровані податкові накладні при поверненні товару. Європейська Бізнес Асоціація вимушена була звертатись до Міністерства фінансів та ДФС України для вирішення даної проблеми своїх компаній. Ми неодноразово наголошували на тому, щоб ДФС України і Мінфін завчасно повідомляли на своїх сайтах або через медіа простір бізнес-спільноту про глобальні зміни, які запроваджуються в даній сфері. В червні було розроблено нові критерії блокування ПДВ-накладних. 8 червня Міністерством фінансів України їх було опубліковано. До 8 липня мало тривати обговорення запропонованих нових критерії блокування. Проте, наразі їх подальша доля невідома. Бізнес-спільноті хотілося б прозорості та зрозумілості у даному питанні, оскільки, є побоювання, що після прийняття нових критеріїв знову може розпочатись проблематичний періодом для компаній. Європейська Бізнес Асоціація звертається до Державної фіскальної служби та Міністерства фінансів України з проханням інформувати бізнес-спільноту про зміни в критеріях блокування ПДВ-накладних.

Система відшкодування ПДВ має відслідковувати нелегальний бізнес та фіктивні відшкодування ПДВ з державного бюджету. Якщо було ідентифіковано, що підприємство є недобросовісним (критерії фіктивності визначено законодавством), система здійснює блокування його ПДВ-накладних.

Критерії ризиковості прописано в постанові КМУ №117 від 21.02.2018. До них відносяться: співвідношення  сплачених податків до суми заявленого ПДВ, критерії ризиковості операцій та підприємства тощо. Наприклад, якщо у платника податку немає рахунку в банку або його зареєстровано за паспортом, який втрачено – реєстрацію накладної з ПДВ  буде заблоковано.

Як відомо, в кінці 2017 року питання відшкодування було надзвичайно проблематичним і для чесних підприємців. До березня 2018 реєстрація ПДВ відбувалась в ручному режимі. А під час блокування реєстрації, компанії втрачають свої податкові активи. Це може викликати негативні фінансові наслідки для бізнесу, шкодити репутації серед клієнтів, накладати необгрунтовану законодавчу відповідальність. Наприклад, штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію/не реєстрацію податкової накладної та розрахунку коригування.

Крім того, у квітні 2018, коли роботу системи автоматичної реєстрації було відновлено, виникла проблемна ситуація, пов’язана зі зміною процесу реєстрації розрахунків коригування по ПДВ. До прикладу, коли компанія вносить зміни в зареєстровані податкові накладні при поверненні товару. Європейська Бізнес Асоціація вимушена була звертатись до Міністерства фінансів та ДФС України для вирішення даної проблеми своїх компаній. Ми неодноразово наголошували на тому, щоб ДФС України і Мінфін завчасно повідомляли на своїх сайтах або через медіа простір бізнес-спільноту про глобальні зміни, які запроваджуються в даній сфері.

В червні було розроблено нові критерії блокування ПДВ-накладних. 8 червня Міністерством фінансів України їх було опубліковано. До 8 липня мало тривати обговорення запропонованих нових критерії блокування. Проте, наразі їх подальша доля невідома.

Бізнес-спільноті хотілося б прозорості та зрозумілості у даному питанні, оскільки, є побоювання, що після прийняття нових критеріїв знову може розпочатись проблематичний періодом для компаній.

Європейська Бізнес Асоціація звертається до Державної фіскальної служби та Міністерства фінансів України з проханням інформувати бізнес-спільноту про зміни в критеріях блокування ПДВ-накладних.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: