fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

The EBA opposes the prohibition of palm oil in the production of food products

19/ 04/ 2018
  Європейська Бізнес Асоціація звернулася до Голови Верховної Ради України з проханням не підтримувати проект Закону №3871, яким пропонується заборонити використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів. Раніше компанії-члени Асоціації вже звертались до профільного Комітету ВРУ щодо недоцільності прийняття цієї законодавчої ініціативи та з проханням рекомендувати ВРУ відхилити проект Закону №3871. Насамперед, компанії-члени Асоціації цілком підтримують заборону використання пальмової олії у традиційних молочних продуктах (сметана, ряжанка, кефір, сир кисломолочний тощо), яка закріплена в частині другій статті 6 Закону України №1870-IV. Більш того, як зазначають експерти Асоціації, принципова позиція полягає в тому, що представники молокопереробної галузі є противниками заміни складових молока/молочної сировини не лише пальмовою олією, а будь-якими іншими жирами та білками рослинного, тваринного (немолочного) походження. Водночас представники бізнесу повідомляють, що пальмова олія та її окремі фракції широко використовуються в різних країнах світу для виробництва харчових продуктів у таких сферах як, наприклад, масложирова, хлібопекарська, кондитерська промисловості. Також важливим є те, що пальмова олія використовується для виробництва замінників грудного молока в усьому світі, оскільки її фракція – олеїн є єдиним натуральним рослинним інгредієнтом, що дозволяє забезпечити кількісний вміст пальмітинової кислоти в дитячій суміші, близький до грудного молока. Компанії-члени Асоціації занепокоєні тим, що прийняття цієї законодавчої ініціативи в запропонованій редакції може призвести до значних технологічних та фінансових складнощів для сумлінних виробників, що виробляють продукцію у відповідності до приписів українського законодавства, внаслідок: необхідності внесення змін у рецептуру і технології виробництва продуктів, оскільки в деяких випадках неможливо швидко модифікувати продукт і замінити одну олію іншою через різний жирно-кислотний склад, фізико-хімічні та сенсорні властивості; необхідності зміни маркування продукції, що призведе до заміни всього існуючого пакування. А тому Асоціація сподівається, що Верховна Рада Україна прийме до уваги зазначенні у цьому зверненні аргументи та прогнозовані наслідки та не підтримає проект Закону №3871.

Європейська Бізнес Асоціація звернулася до Голови Верховної Ради України з проханням не підтримувати проект Закону №3871, яким пропонується заборонити використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів. Раніше компанії-члени Асоціації вже звертались до профільного Комітету ВРУ щодо недоцільності прийняття цієї законодавчої ініціативи та з проханням рекомендувати ВРУ відхилити проект Закону №3871.

Насамперед, компанії-члени Асоціації цілком підтримують заборону використання пальмової олії у традиційних молочних продуктах (сметана, ряжанка, кефір, сир кисломолочний тощо), яка закріплена в частині другій статті 6 Закону України №1870-IV.

Більш того, як зазначають експерти Асоціації, принципова позиція полягає в тому, що представники молокопереробної галузі є противниками заміни складових молока/молочної сировини не лише пальмовою олією, а будь-якими іншими жирами та білками рослинного, тваринного (немолочного) походження.

Водночас представники бізнесу повідомляють, що пальмова олія та її окремі фракції широко використовуються в різних країнах світу для виробництва харчових продуктів у таких сферах як, наприклад, масложирова, хлібопекарська, кондитерська промисловості. Також важливим є те, що пальмова олія використовується для виробництва замінників грудного молока в усьому світі, оскільки її фракція – олеїн є єдиним натуральним рослинним інгредієнтом, що дозволяє забезпечити кількісний вміст пальмітинової кислоти в дитячій суміші, близький до грудного молока.

Компанії-члени Асоціації занепокоєні тим, що прийняття цієї законодавчої ініціативи в запропонованій редакції може призвести до значних технологічних та фінансових складнощів для сумлінних виробників, що виробляють продукцію у відповідності до приписів українського законодавства, внаслідок:

  • необхідності внесення змін у рецептуру і технології виробництва продуктів, оскільки в деяких випадках неможливо швидко модифікувати продукт і замінити одну олію іншою через різний жирно-кислотний склад, фізико-хімічні та сенсорні властивості;
  • необхідності зміни маркування продукції, що призведе до заміни всього існуючого пакування.

А тому Асоціація сподівається, що Верховна Рада Україна прийме до уваги зазначенні у цьому зверненні аргументи та прогнозовані наслідки та не підтримає проект Закону №3871.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: