fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

How to develop the IT industry in the regions?

16/ 04/ 2019
    Профільний комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики підтримує збереження контрактних відносин в ІТ-індустрії. В той же час, необхідно створити комфортні умови працевлаштування ІТ-спеціалістів відповідно до КЗоТ, щоб у компаній з’явилась можливість капіталізації. Про це наголосила Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна 12 квітня на форумі Trade & Export в Одесі. Водночас, оплата праці в галузі становить близько 80%. Враховуючи цю особливість, ІТ-сфері, як одній з найбільш перспективних та інноваційних галузей, важливо надати преференції на оподаткування за трудовими договорами. Наразі при Адміністрації Президента України функціонує спеціально створена робоча група, до якої долучені компанії-члени ІТ комітету Європейської Бізнес Асоціації та інших представників індустрії. Основним її завданням є саме створення комплексної концепції законопроекту щодо оподаткування в ІТ індустрії. Євгенія Лугановська, менеджер ІТ комітету Асоціації від імені бізнесу в рамках Trade & Export форуму наголосила на перспективах експорту послуг сфери інформаційних технологій та важливості регіонального розвитку. Так, за даними Мінекономрозвитку, експорт ІТ послуг збільшився на $283 млн у 2018 році. Серед основних імпортерів українських послуг на першому місці – ЄС, на другому – США, на третьому – Швейцарія. ІТ компанії об’єднуються у кластери за географічною ознакою. Найбільшими з них є Львівський, Харківський, Київський, Дніпровський та Одеський кластери. Ці об’єднання займаються промоцією індустрії, спілкуванням з регіональною владою, нетворкінгом та розвитком інфраструктури. Проте, попри розвиток Одеського кластеру, його робота оптимізована не найкращим чином, що, частково, стримує розвиток індустрії в регіоні. Зі свого боку представник однієї з одеських ІТ-компаній підтвердив, що багато компаній в регіоні не є членами ІТ- кластеру або ж інших асоціацій. В той же час, компанії успішно розвиваються, створюючи унікальні продукти, що реєструються в Україні. Проте, якби бізнес об’єднувався, у Одеського кластеру є всі шанси стати на рівні зі Львівським або ж Харківським. Оскільки об’єднання компаній в кластери та асоціації створює додаткові можливості для розвитку індустрії в цілому. Компанії налагоджують зв’язки між собою, кооперуються задля вирішення проблем. Так, зокрема, участь в Європейській Бізнес Асоціації робить компанії дотичними до прийняття рішень, дає можливість ініціювати діалог з владою та впливати на бачення Уряду стосовно індустрії. Якщо ж до цього додати підтримку з боку держави, темпи розвитку індустрії точно не зменшуватимуться, а популярність українських ІТ рішень та продуктів на міжнародному ринку буде зростати. Тож сподіваємось, спільними зусиллями ІТ індустрія лише зміцнюватиме свої позиції. І до 2025 року частка ІТ у ВВП країни збільшиться вдвічі – до 8%.
01/

 

Профільний комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики підтримує збереження контрактних відносин в ІТ-індустрії. В той же час, необхідно створити комфортні умови працевлаштування ІТ-спеціалістів відповідно до КЗоТ, щоб у компаній з’явилась можливість капіталізації. Про це наголосила Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна 12 квітня на форумі Trade & Export в Одесі.

Водночас, оплата праці в галузі становить близько 80%. Враховуючи цю особливість, ІТ-сфері, як одній з найбільш перспективних та інноваційних галузей, важливо надати преференції на оподаткування за трудовими договорами. Наразі при Адміністрації Президента України функціонує спеціально створена робоча група, до якої долучені компанії-члени ІТ комітету Європейської Бізнес Асоціації та інших представників індустрії. Основним її завданням є саме створення комплексної концепції законопроекту щодо оподаткування в ІТ індустрії.

Євгенія Лугановська, менеджер ІТ комітету Асоціації від імені бізнесу в рамках Trade & Export форуму наголосила на перспективах експорту послуг сфери інформаційних технологій та важливості регіонального розвитку. Так, за даними Мінекономрозвитку, експорт ІТ послуг збільшився на $283 млн у 2018 році. Серед основних імпортерів українських послуг на першому місці – ЄС, на другому – США, на третьому – Швейцарія. ІТ компанії об’єднуються у кластери за географічною ознакою. Найбільшими з них є Львівський, Харківський, Київський, Дніпровський та Одеський кластери. Ці об’єднання займаються промоцією індустрії, спілкуванням з регіональною владою, нетворкінгом та розвитком інфраструктури. Проте, попри розвиток Одеського кластеру, його робота оптимізована не найкращим чином, що, частково, стримує розвиток індустрії в регіоні.

Зі свого боку представник однієї з одеських ІТ-компаній підтвердив, що багато компаній в регіоні не є членами ІТ- кластеру або ж інших асоціацій. В той же час, компанії успішно розвиваються, створюючи унікальні продукти, що реєструються в Україні. Проте, якби бізнес об’єднувався, у Одеського кластеру є всі шанси стати на рівні зі Львівським або ж Харківським.

Оскільки об’єднання компаній в кластери та асоціації створює додаткові можливості для розвитку індустрії в цілому. Компанії налагоджують зв’язки між собою, кооперуються задля вирішення проблем. Так, зокрема, участь в Європейській Бізнес Асоціації робить компанії дотичними до прийняття рішень, дає можливість ініціювати діалог з владою та впливати на бачення Уряду стосовно індустрії.

Якщо ж до цього додати підтримку з боку держави, темпи розвитку індустрії точно не зменшуватимуться, а популярність українських ІТ рішень та продуктів на міжнародному ринку буде зростати. Тож сподіваємось, спільними зусиллями ІТ індустрія лише зміцнюватиме свої позиції. І до 2025 року частка ІТ у ВВП країни збільшиться вдвічі – до 8%.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: