fbpx

The requirement for mandatory sale of foreign exchange earnings from tomorrow will no longer apply

19/ 06/ 2019
  З 20 червня перестане діяти норма, яка зобов’язувала бізнес продавати 30% валютних надходжень на міжбанківському валютному ринку. Європейська Бізнес Асоціація вітає дану вимогу, адже в цілому на спрощення валютного законодавства бізнес чекав більше 20 років. Так, раніше норматив обов’язкового продажу валютних надходжень становив 50%. З 1 березня його було знижено до 30% завдяки імплементації оновленого валютного законодавства - Закону України «Про валюту і валютні операції». Загалом, протягом доволі тривалого часу бізнес продавав понад 90% валюти. Ігор Гоцик. Керівник департаменту з представництва інтересів компаній-членів. Наразі ця вимога скасовується взагалі. Це черговий крок до повноцінної валютної лібералізації та забезпечення вільного руху капіталу у відповідності до Угоди про Асоціацію Україна-ЄС. До того ж, це абсолютно нормальна практика, за якою живе увесь світ і добре, що це врешті знову повноцінно запрацює в Україні. Тимчасові заходи, які в наших умовах тривали достатньо довгий строк, нарешті скасовано. Операційно, це створювало значні труднощі для бізнесу у вигляді обов’язковості конвертації валюти, що значно ускладнювало процедури і строки розрахунків. Нам слід якнайскоріше переходити до режиму вільного руху капіталу. Нагадаємо, Верховна Рада схвалила Закон «Про валюту та валютні операції» 21 червня 2018 року. Україна отримала кардинально новий та прогресивний закон. І сподіваємось, він забезпечить максимально прозорі та безпечні умови для ведення бізнесу та поліпшить імідж країни для потенційних інвесторів.

З 20 червня перестане діяти норма, яка зобов’язувала бізнес продавати 30% валютних надходжень на міжбанківському валютному ринку. Європейська Бізнес Асоціація вітає дану вимогу, адже в цілому на спрощення валютного законодавства бізнес чекав більше 20 років.

Так, раніше норматив обов’язкового продажу валютних надходжень становив 50%. З 1 березня його було знижено до 30% завдяки імплементації оновленого валютного законодавства – Закону України «Про валюту і валютні операції». Загалом, протягом доволі тривалого часу бізнес продавав понад 90% валюти.

Ігор Гоцик Керівник департаменту з представництва інтересів компаній-членів
Наразі ця вимога скасовується взагалі. Це черговий крок до повноцінної валютної лібералізації та забезпечення вільного руху капіталу у відповідності до Угоди про Асоціацію Україна-ЄС. До того ж, це абсолютно нормальна практика, за якою живе увесь світ і добре, що це врешті знову повноцінно запрацює в Україні. Тимчасові заходи, які в наших умовах тривали достатньо довгий строк, нарешті скасовано. Операційно, це створювало значні труднощі для бізнесу у вигляді обов’язковості конвертації валюти, що значно ускладнювало процедури і строки розрахунків. Нам слід якнайскоріше переходити до режиму вільного руху капіталу.

Нагадаємо, Верховна Рада схвалила Закон «Про валюту та валютні операції» 21 червня 2018 року. Україна отримала кардинально новий та прогресивний закон. І сподіваємось, він забезпечить максимально прозорі та безпечні умови для ведення бізнесу та поліпшить імідж країни для потенційних інвесторів.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks
0 Shares

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: